Pytanie odnośnie matrycy

(Mati184) #1

Witam. Chcę kupić laptopa. Zawsze miałem tylko stacjonarny komputer. Problem mam z rodzajem matrycy. Z jednej strony przerażony jakością TN na tańszym Lenovo, gdzie kąty patrzenia były takie, że kolory zmieniały się już przy lekkim ruchu głowy co było irytujące. Nie wiem czy w przypadku droższych laptopów jest lepiej? Co do matrycy IPS gdzie kąt widzenia i jakość kolorów jest świetna widziałem zdjęcia i nagrania efektu glow, gdzie z rogów ekranu wydobywa się światło które mocno szpeci obraz. Jest jeszcze matryca VA która ma praktycznie same zalety obu, ale z kolei w sklepach występuje bardzo rzadko. Którą matrycę polecacie wybrać by mieć dobry kąt patrzenia, kolory i brak efektu glow?

(JNJN) #2

Dobra matryca IPS powinna Cię zadowolić.

No i zależy ile chcesz wydać na laptopa i do czego ma służyć, niestety jakość kosztuje.

(Mati184) #3

Planowałem tak 4500zł ale jeśli trzeba dołoże, laptop byłby do podstawowych czynności jak pakiet biurowy, przeglądanie sieci, youtube, oglądanie filmów. Czyli te droższe lapki z IPS są na pewno wolne od tego niechcianego efektu o którym pisałem? Bo gdzieś czytałem że każda matryca IPS już tak ma, niezależnie od ceny.

(JNJN) #4

Wybierzesz sobie dany model laptopa, to przed zakupem czytasz, co piszą o nim inni, potem idziesz i testujesz (sprawdzisz) w jakimś sklepie i podejmujesz decyzje.

(Mati184) #5

Tyle to sam bym zrobił tyle, że akurat nie każdy model jest na ekspozycji dlatego pytam tutaj bo może ktoś ma jakąś większą wiedzę na ten temat i mi pomoże, ale i tak dzięki za odpowiedź.