Pytanie odnośnie nadajnika!

Siemka! !!

W prawie każdym telefonie jest na tapecie napis: “sieć” a poniżej “miejscowość w której przebywamy”, np.

74907426.jpg

Dokładnie chodzi mi o tą miejscowość ponieważ jestem ciekawy na jakiej podstawie to działa!

Chciałbym zrobić/kupić coś takiego!

Pomóżcie! !!

Z tego co wiem to nadajnik wysyła ta informacje a w miastach jak są kierunkowe to można określić dzielnice.

SyntaxError

A wiesz coś na ten temat więcej??

Może ktos wie gdzie można takie coś nabyć???

Dany nadajnik ma przypisaną swoją nazwę,kiedy odbierasz z niego sygnał automatycznie pisze ci to co ma tam zakodowane

co ty chcesz nabywać,nadajnik ?? :-o :?: :smiley:

SeBoLaS

Tyle to wiem że każdy nadajnik ma swoją nazwe zakodowaną tylko chodzi mi o to czy taki nadajnik da sie kupić lub w inny sposób nabyć!

przecież to własność orange/ery/plusa i to nie jest wielkości paczki zapałek :expressionless:

co byś z czymś takim zrobił :smiley: ??

t2.jpg

Możesz sobie kupić piko - komórkę oraz oprogramowanie (potrzebny soft do CI). Może wrobisz sie do 5-10 tys zł (nadajnik, soft nie wiem ile kosztuje, ale pewnie licencja na rok ze dwa razy tyle). Rozejrzyj się na ebay. GSM 900 i/lub GSM 1800 są tańsze od UMTSowych. Pamiętaj tylko że żeby takie coś włączyć musisz mieć koncesje na używanie kanałów GSM/DCS. Piracenie z nadajnika telefonii komórkowej a tym samym bardzo prawdopodobne zagłuszanie istniejących stacji bazowych naszych operatorów może Cię bardzo dużo kosztować. Jedyne co to możesz sobie kupić taki nadajnik w celach poglądowych. Postawić na ogródku i oglądać :wink: Niestety nie wiem jak jest z zasilaniem piko-komórek, ale raczej na 230V to nie pójdzie :wink:

Dziwne :frowning:

Bo na każdej ulicy zmienia sie ten napis a jakoś niewidać co 50m takich wielkich wierzy…

No bo nie musi byc taki duzy wystarczy antena kierunkowa.