Pytanie odnośnie pamięci

Witam mam taki oto pytanie patrzyłem się ceny pamięci bo może bym kupił i mam teraz 512 DDR 400 i chciałbym kupić te http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p11436

lecz jest napisane tam:

Dual Nie

to znaczy że jak kupie 1 gb i te 512 zostawie to nie będą działać?

Będą. Chodzi tylko o to, że nie działają w trybie Dual Channel

a to zależy od płyty głównej czy pamięci jaki mam w tej chwili?

Architektura dual-channel (dwukanałowa) – technologia stosowana w płytach głównych do wydajniejszej obsługi pamięci DDR SDRAM. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych przez magistralę łączącą pamięć RAM z mostkiem północnym (ang. northbridge), pełniącego rolę kontrolera pamięci. Technologia dual-channel wykorzystuje dwa 64-bitowe kanały, co razem daje kanał szerokości 128 bitów dla przesyłu danych pomiędzy pamięcią RAM a procesorem.


Technologia dual-channel wymaga umieszczania kości pamięci parami w skorelowanych ze sobą gniazdach (gniazda te na płycie głównej oznaczone są najczęściej odpowiednimi kolorami). Kości pamięci tworzące parę powinny być takie same. Możliwe jest także używanie podobnych pamięci różnych producentów, pod warunkiem, że są one tego samego rozmiaru i mają taką samą architekturę.

wiec nie beda działały w dualu.

Jeśli płyta głowna nie obsługuje duala to nawet jak pamieci moga byc w trybie dual channel to nie beda tym trybie pracowac.Jak płyta główna obsługuje dual channel a pamięci nie to proste ze nie beda działac co nie ??