Pytanie odnośnie procka

Witam,

Mam pytanie. Ponieważ jestem bardzo zielony w tych sprawach, piszę post na forum :wink: . Mam procesor intel core 2 quad 2,33ghz. W everescie pokazuje mi 4 procesory. Oznacza to, że są to cztery rdzenie? I na każdym 2.33ghz (czyli 9,32ghz razem)?

Pozdrawiam.

Tak jest ^^ Ale lol mam taki sam procek (:

Ale żeby to wykorzystać musisz mieć jeszcze programy czy tam inne co czerpią moc z 4 rdzeni.

heh ja też mam ten pros ;]

4x 2,33 GHz to znaczy że masz na procu 4 rdzenie i na każdym po 2,33GHz

No to gitara ;). Jakimi programami mogę go podciągnąć?:smiley:

Gleboczko , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

nie! !!

zgodze się z mohamesem - sumowanie prędkości jest bez sensu i nie przekłada się na bezpośrednio na mnożenie - liczba rdzeni * częstotliwość. Wiele zależy przecież od aplikacji, jak na razie większość nie wykorzystuje potencjału wielordzeniowości.

biosem

Jak to w biosie ustawic?;d

pierwsze podaj jaką masz płyte głowną, procesor, pamięci ram oraz zasilacz

asus p5b, intel core 2 quad 2,33ghz, 2x 2gb 800 goodram, tracer 4life. Jakoś tak ;). Jestem średnio zaawansowany w tych sprawach ^^

Jeżeli masz jakąś bardziej wymagająca grafike to bałbym się cokolwiek podkręcać przy tym zasilaczu…

Chodzi o kartę graficzną? Ati radeon hd 3850.

To się za OC nie bierz, serio. Tracer’em upieczesz coś na 90%, 3850 prądu aż tyle nie bierze, ale za to Quad na takim zasilaczu to jakbyś miał Fiata 126p i podpinał do niego przyczepę campingową.

Ok :slight_smile: A co polecacie do wymiany? Zasilacz? Jakie są tego ceny?

Np coś takiego polecam:

http://www.allegro.pl/item610567852_wyd … m_fan.html

Czemu to wszystko takie drogie ;<. Dzięki :slight_smile: