Pytanie odnośnie przelewu na poczcie

Witam , mianowicie chce zrobić przelew na poczcie i chciałbym się upewnić , że wszystko dobrze zrobiłem aczkolwiek to będzie mój pierwszy przelew , nigdy nie miałem styczności z przelewami.

Nazwa Odbiorcy

Józef Kowalski

Nazwa Odbiorcy cd

ul. Na wspólnej 52/24

64-404 Warszawa

nr rachunku odbiorcy

65 1000 3000 0000 0000 5555 6666

W/P zaznaczam P

kwota

20 , i teraz moje pytanie wystarczy samo 20 czy zł czy to ma jakąś różnicę.

nr rachunku zleceniodawcy (polecenie przelewu) / kwota słownie (wpłata gotówkowa)

dwadzieścia złotych

nazwa zleceniodawcy

Dawid Kowalski

nazwa zleceniodawcy cd

Ul . słaba 24/54

podpis data

Jeśli coś nie tak zrobiłem , bardzo bym was prosił o sugestie , aha i jeszcze gdzie wpisać nazwę banku np PKO BP? czy to jest istotne czy nie?

Nazwy banku się nie podaje. Wszystko ok

// Lepiej jak być dał pieniądze rodzicom i by przelali z konta bankowego - taniej, szybciej

P skreślasz, bo z poczty to jest wpłata. Ale jeśli nie zaznaczysz tu nic, też przyjmą.

Nazwy banku pisać nie musisz, ona wynika z numeru konta.

W kwocie najlepiej wpisz 20,00 (nie wiem czy tam nie ma nawet podziału na zł i gr), natomiast słownie podaj jeszcze grosze (można liczbą w postaci ułamka - 00/100).

a co do nazwy zleceniodawcy , to muszę podawać np swoje dane ? czy mogę zostawić puste te dwa pola i podać tylko tytuł przelewu ? czy się przyczepią?

TUTAJ masz wzór prawidłowo wypełnionej wpłaty - do zrealizowania na poczcie, w banku itp.

A TUTAJ jest bardzo fajny generator, który wykona za Ciebie całą robotę - wydrukuj na drukarce i zanieś na pocztę. Drukarka nie musi być kolorowa - wydruk może być czarno-biały.

Co do Twojego ostatniego pytania - koniecznie podaj nazwę zleceniodawcy - skąd niby adresat przelewu będzie potem wiedział od kogo jest wpłata? Zresztą - bez nazwy zleceniodawcy nie przyjmą wpłaty.

Jeszcze istotny jest tytuł wpłaty - może być on stały np. przy wpłatach abonenckich, kredytowych, zakupów przez internet itp. (nr. abonenta, nr faktury, nr umowy).

alfar dzięki na pewno się przyda.

Już wam tłumacze , dlaczego się tak dopytuje o te dane , mianowicie gdy ja przelew te pieniądze na konto X , to w zamian dostane coś przez internet , tutaj przykład np konto VIP na tej stronie.Więc w tytule muszę tylko wpisać swój nick z forum , i to wszystko , tylko jeśli nie wpisze tych danych czy ta baba z poczty mi przyjmie czy będzie się upierała żebym wpisał dane.

Jeśli nie chcesz podawać swoich danych, a do akceptacji wymagany jest jedynie nick (konto VIP, hehehe… :wink: ), spokojnie możesz wpisać dowolne, zmyślone dane wysyłającego.

Tutaj jest oficjalny generator Poczty Polskiej:

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/pdf/ … k_form.php

Generuje on formularz w wersji specjalnie przystosowanej do wydruku.