Pytanie odnośnie przypisania kodeków K-Lite Codec Pack

Zauważyłem że odkąd zainstalowałem system nie zainstalowałem do tej pory kodeków. Postanowiłem zainstalowac powyższe Klikałem czały czas next,next - żadhnych ustawień nie zmieniałem w czasie instalacji. Ale ostatni krok jest barierą. Jest do wyboru http://naforum.zapodaj.net/3a927f91c64f.png.html

Nie wiem tutaj też mam sie zgodzić na domyślne ustawienia w instalatorze czy zaptaszkować to drugie, bo właśnie ten nie zaptaszkowany player mam w systemie

(xp professional, nie oryginalny)

Dodane 23.07.2012 (Pn) 1:18

Dodam że mam do wyboru dwie opcje jednoczesnie też

Media Player Classic jest instalowany razem z kodekami ale nie wiem czy na domyślnych ustawieniach

Zatem? bo widziałem kilka tutoriali instalacji ale są różne

http://k-lite-codec-pack.softonic.pl/vi … akietu-853

http://forum.cdrinfo.pl/f111/poradnik-h … row-79598/

http://www.instalki-download.pl/porady/ … -pack.html

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … ndows.aspx

Przecież tu nie ma żadnej filozofii. W okienku tym masz możliwość ustawienia domyślnego playera w systemie (przypisujesz albo do MPC albo do WMP).

A możesz też w ogóle nie instalować playera i nie kojarzyć / przypisywać, jeśli masz coś innego do odtwarzania. Wystarczy w opcjach instalacji zaznaczyć pakiet kodeków, który ma w nawiasie (without player) i voila ;-).

A jak teraz nie mam nic oprócz windows media player i jak zaznacze na niego to będą te kodeki działały później jakby co na innych playerach?

Czy zaznaczysz czy nie to kodeki masz już wgrane i dostępne dla każdego programu, który ich potrzebuje.

To “okienko” pozwala przypisać pliki multimedialne (audio, wideo) do konkretnego odtwarzacza (playera), który od tego momentu będzie odtwarzaczem domyślnym.

Czyli nie musze żadnego zaznaczać czy zaznaczyć póki co WMP (ewentualnie później pozmieniac gdzieś na komputerze) Jak lepiej, bo już mnie drażni ta konfiguracja bo hitman mówi tak, ty tak

Jeżeli zaznaczysz np. WMP to po dwukrotnym kliknięciu na plik *.avi (film) otworzy się on w WMP. Zawsze możesz to później zmienić w zainstalowanym playerze (tym który Ci się najlepiej sprawuje).

a jeśli nie zaznacze żadnego? to nie będzie mi się otwierał po kliknieciu automatycznie w WMP tylko najpierw pytał gdzie odtworzyć albo coś?

ale bede to musiał robić dla kazdego typu pliku z osobna?

Dodane 23.07.2012 (Pn) 18:49

są dwie takie opcje

playback only (…)

playback essentials (…)

lost of stuff (…)

Lots of stuff (without player) - instalacja wszystkich kodeków bez instalacji MPC.

Ale będzie mi wtedy otwiera.ć automatycznie pliki w windows media player?

Jeśli skojarzysz pliki do WMP, to tak - będzie otwierał je automatycznie.

Chateau de Jabol , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hitm3n, czyli: Lots of stuff (without player) next, next, next, next. I wybór http://naforum.zapodaj.net/3a927f91c64f.png.html I jeszcze dwa pytania. Jakbym chciał przypisac konkretne pliki np mp3 do winamp a te video do vlc to wystarczy to z mwenu kontekstowego ppm wybrać opcję otwórz za pomoca, zawsze otwieraj tego typu pliki… ? oraz ostatnie. Czy WMP bedzie po instalacji jaka omawiamy obsługiwał filmy dvd?

Co do przypisania do konkretnego programu - tak, możesz tak zrobić i zadziała to.

Tak, chociaż o ile pamiętam, to zwykłe (czyt. oryginalne) płyty DVD WMP odtwarza bez zająknięcia nawet bez kodeków (przynajmniej tak mi się wydaje).

Od Windows Vista tak się ma sprawa z DVD i WMP.