Pytanie odnośnie rdzeni w procesorach

No nie wymieniłeś jeszcze Asusa. Ja sobie bardzo cenię tego producenta.

Nigdy nie słyszałem o procesorach ASUSA, przecież on produkuje płyty główne i laptopy.

Chodziło mu o to :

errael - Wracając do sedna Twojego pytania. Musisz się zdecydować co ma robić Twój procesor. Jeżeli chcesz używać go do grania lub pracy biurowej i internetu nie ma sensu pakować się w procesor Xenon. Tym co powiem narażę się wielu “znawcom” ale, moim zdaniem do zastosowań biurowych w zupełności wystarcza szybszy procesor jednordzeniowy. Jeżeli chcesz grać, zastanów się nad Core2Duo albo Core2Quad - w zależności na jak długo ma ten komputer “wystarczyć”. Do tego pamiętaj o szybkim i wydajnym RAM oraz mocnej Grafice. Procesor to nie wszystko jak niektórzy uważają. Nie mam tabeli wydajności procesorów w głowie, ale każdy intel jest dokładnie opisany na stronie intel.com

dziś nie opłaca się kupować procesorów 1-rdzeniowych… lepiej dopłacić i posiadać 2 :wink:

wszystko zależy ile masz pieniążków, i do czego masz mieć komputer. jeśli kupujesz laptopa, to procesora i tak najprawdopodobniej zmieniał nie będziesz. A wiesz, kupić np. Lapcia do internetu, tylko dlatego że ma Dual Core i płacić 2500 zł - no bez przesady. Lepiej zapłacić 1800, mieć mocniejsza grafikę, więcej RAMi resztę w kieszeni. Patrząc w perspektywie masz rację Milan, ale też jak mówię, do czego ma komputer służyć - to pytanie zasadnicze :slight_smile:

Ja bym wolał mieć szybszego proca niż grafę w lapie bo grafa sie przydaje do gier i programów graficznych. A procesor praktycznie do wszystkiego co robisz :slight_smile:

Nie da się ukryć że procesor jest wykorzystywany do wszystkiego, ale jeżeli grasz w gierki to większy pożytek z mocnej grafiki i większego RAM-u, niż z dual core-a i grafiki czerpiącej z pamięci operacyjnej. Zależy do czego komputer ma być wykorzystywany. Ja nie lubię popadania w skrajności. Trzeba przemyśleć do czego ma być ten sprzęt, nie sztuka wydawać pieniążki na cos, co i tak za kilka chwil nowością nie będzie. Chyba, że nie masz co robić z pieniędzmi (ale wtedy lepiej wspomóc choćby dom dziecka)

No komputer miałby bardziej istnieć właśnie do edycji grafiki. A na CORELA trzeba mieć trochę grafiki i RAM’u. No i oczywiście gry.

Do Corela trzeba mieć mocny procesor i dużo ramu, karta graficzna mało istotna.

4GB chyba wystarczą co?? I teraz nie wiem jaki model procesora kupić, dlatego pytam. A co do tej grafiki to mnie zaskoczyłeś. Do obróbki grafiki słabsza karta graficzna??

errael ,

podaj budżet i podaj co chcesz kupić a co już masz

dobre karty grafiki są potrzebne do gier, do obróbki zdjęć lepiej mieć więcej ramu i lepszy procek niż lepszą kartę graficzną :slight_smile:

bardziej do gier komputerowych. A co do budżetu to sam procesor myślę, że do 700-850 góra.

fajnie gdybyś podał cały budżet

na razie mogę ci powiedziesz żebyś brał C2D E8400 :wink:

A co do budżetu to sam procesor myślę, że do 700-850 góra.

Jeśli zamierzasz kręcić proca to bierz E8500 zawsze się przyda 0,5 mnożnika, ale jeśli chcesz kupić trochę słabszy proc to kup E8400 zostanie ci 200-300 zł i kupisz sobie więcej RAMu :slight_smile:

lepiej brać e8400 bo e8500 jest nieopłacalny…

Opłacalny nie jest, ale przy dużym OC jednak lepszy niż E8400…

o ile? no właśnie… lepiej już zaoszczędzić na ramy albo grafę :stuck_out_tongue:

Nom może lepiej zaoszczędzić, ale jeśli jest ktoś overclockerem to przyda mu się mnożnik 9,5x. Jak by np. wykręcił na LN FSB do 600MHz to przy E8400 miał by 5400MHz a przy E8500 ma 5700MHz to kolosalne różnica np. dla SuperPI albo rankingu w Hwbot… Po za tym jeżeli procek ma wyższą częstotliwość (E8400 3.0GHz a E8500 3,16GHz) to oznacza że producent (Intel) dał mu większe taktowanie bo był na nim stabilny, co powoduje że przy biciu rekordów procek zachowuje się jak selekt…