Pytanie odnośnie reinstalacji Visty

Jestem zmuszony do przeinstalowania Visty i tak się składa, że na odrębnej partycji mam również zainstalowanego Windowsa XP. Czy jeśli sformatuję teraz samą partycję z Vistą i ponownie na niej zainstaluję system to wszystko będzie w porządku? Chodzi mi o to, żeby nie “naruszyć” XP-ka i żebym mógł tak jak do tej pory wybierać system przy uruchamianiu komputera.

odpal XP z płyty jak sie załaduje wciśnij R potem na pytanie kliknij 1 Enter. wpisz komendy fixmbr i fixboot ( to usunie bootloadera) potem już z poziomu xp formatujesz Viste i instalujesz od nowa

gogo22

Tzn. mam się zalogować z tej konsoli odzyskiwania do Visty czy do XP? Pod nr 1 mam Vistę, pod 2 jest XP. Jak wybieram 1, czyli Vistę, to muszę podać hasło administratora, którego nie znam, bo go nawet nie ustawiałem.

briho kiedyś z jednym programem też miałem takie kłopoty. sprobuj zostawić pole “hasło” puste :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

mafios19

Znam ten sposób, ale w tym przypadku się nie sprawdza.

Witam,

Po co te kombinacje z płytą XP.Wkładasz płytę z Vistą i robisz czystą instalację.Możesz wcześniej sformatować partycje z Windows Vista.XP pozostanie nienaruszony i będziesz miał możliwość wyboru systemu

Pozdrawiam

instalujesz viste nad viste. Xp zostanie nieruszony, a pliki ze starej visty beda w folderze windows.old. Wada tego jest to, ze ten windows.old moze zajmowac duzo miejsca :smiley:

Haha ale kombinujesz. Dobra, do rzeczy. XP masz na C:\ a Vista na D:\ tak? Więc, odpalasz XP, wkładasz płytę z Vistą, klikasz zainstaluj, nowa instalacja czy jakoś tak, wybierasz dysk d, formatujesz go i instalujesz. Nie będzie żadnego folderu windows.old

Dzięki za pomoc. Zrobiłem w ten sposób jak podpowiadał LestatRnR , z tymże XP mam na F, a Vistę na C.

Ja tez tak robilem i Vista mi nie chciala sformatowac partycji :slight_smile: wywalila tylko to co bylo na partycji oprocz folderow windows, users, program files, ktore wrzucilo do windows.old :stuck_out_tongue: To wada visty, gdyz za bardzo ingeruje w podstawowa funkcje jaka jest format :stuck_out_tongue: Chyba, ze to ja zle skorzystalem z formatu visty ~~ XD

Kriss_Hietala no musiałeś zrobić coś nie tak, może zamiast czystej instalacji zrobiłeś uaktualnienie, albo coś innego. No albo miałeś pirata :stuck_out_tongue: Ja tak robiłem kilka razy i nie miałem problemów.

Upgrade nie chcialem robic po prostu wlozylem plytke i dalem install :wink:

wybralem tam gdzie system poprzedni juz byl(Vista) wykrylo mi ze jest tam jakis windows i pliki z niego beda dostepne i mozliwe do odpalenia po instalce w folderze windows.old ale sam poprzedni system nie bedzie do uzytku :wink:

jak bootujesz kompa z płyty, to przed rozpoczęciem instalacji (albo w trakcie, nie pamiętam już) masz możliwość sformatowania dysku.

ja wlasnie nie bootowalem z plytki tylko odpalilem XP i wtedy instalke XD Wiec to pewnie stad :wink:

Kriss_Hietala a to było na pełnej wersji czy na jakiejś becie :?: Bo z tego co pamiętam to na betach występowały tego typu problemy

beta rtm2 build 6000, taka dostalem od microsyfu :wink:

I w takim i w takim przypadku masz możliwość sformatowania partycji, no ale dobra nie rozpisujmy się za bardzo, bo to już trochę nie na temat :stuck_out_tongue:

No tak, beta, to wszystko wyjaśnia. Ja nawet na rc2 miałem podobnie.

To zastanów się chociaż czy w końcu dostałes betę/ RC czy RTM ?

Bo kazda wersja jest inna :mrgreen:

I różni się poza RTM innym rozwojem wersji testowych :stuck_out_tongue:

rc rtm nie mam pojecia :smiley: pisze w sy info ze mam build 6000 :wink: