Pytanie odnośnie skanowania tabel

Czy istnieje możliwośc po zeskanowaniu tabeli do uzupełniania jej potem w Excelu? Czy jest do tego potrzebny jakis program? nie za bardzo się znam na komputerach a jest mi to potrzebne. bardzo proszę o jakąś odpowiedż.

Najlepszy (moim zdaniem) do tego celu byłby jakiś program OCR, czyli do optycznego rozpoznawania tekstu. Darmowych tego typu programów nie ma (a przynajmniej ja nie znam żadnego dobrego) a ten którego używam i który sprawdza się znakomicie jest płatny. mam na myśli Abby FineReadera. No chyba, że ta Twoja akcja skanowania jest/będzie jednorazowa - wtedy możesz z powodzeniem użyć tego programu w trybie trial. Pozwala na bodajże 30 uruchomień, o ile pamiętam.

Dziękuje bardzo goomish :slight_smile: . Nie to nie bedzie jednorazowy uzytek.

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 19:30

mam około 100 tabelek do zeskanowania.Czy jeśli je zeskanuje, sciagne ten trial programy finereadera, to potem po przeniesieniu tych tabel do excela i zapisaniu ich tam nadal bedzie potrzebny ten finereadera? Z tego co sie zdazylam zorientowac to ten trial jest tylko na 15 dni. A rzeczywiscie program jest drogi. tylko ze te tabele potrzebne mi beda przez kilka lat.