Pytanie odnośnie systemu FAT i NTFS w windows XP

Witam

Gdy instalowałem pierwszy raz Windowsa wybrałem system FAT a dysk podzieliłem na 2 partycje. Teraz chce sformatować system i czy mogę teraz wybrać system NTFS podczas instalowania? Czy to ma jakiś wpływ na druga partycje której nie formatuję?

Możesz, nie ma żadnego wpływu.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Wybrałem NTFS. Wszystko poszło gładko, zainstalowałem antywira sterowniki do kart, i neta. Wyszedłem na chwile z pokoju. Wracam a tu napis na czarnym tle ze nie można odnaleźć pliku WINDOWS32 czy coś w tym stylu. No więc kolejny format, ale podczas kopiowania nowych plików błąd: nie można skopiować pliku driver.cab (co do tego nie jestem pewien bo dokładnie nie zapamiętałem nazwy tego pliku) no więc wziąłem ESC-pomiń plik. Zainstalowałem system, antywira karty i internet i teraz chodzi ok. Teraz się tylko obawiam czy brak tego pliku może mieć jakiś konsekwencje. Dodam że plik nie chce się skopiować przy formatowaniu szybkim oraz dokładnym zarówno w NTFS jak i FAT. Dodam jeszcze że kilka razy próbowałem formatować lecz za każdym razem ten sam błąd.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Płyta instalacyjna jest czysta, nieporysowana?

Brak driver cab. powoduje że nie możesz skopiować podczas instalki bo masz pewnie Windows XP bez SP miałem to samo dawno kiedyś ściągni http://www.instalki.pl/programy/downloa … Buster.php i tym skopiuj zawartość Windowsa z płytki i zintegruj z SP2 lub z SP3 mi to pomogło

Tutaj odczyt z HDtune:

screenbm1.th.jpgthpix.gif

beztytuudu5.th.jpgthpix.gif

ale dwa dni wcześniej instalowałem windowsa i wszystko poszło gładko.

Dysk ma problemy z głowicami odczytu/zapisu lub samymi talerzami przez co pojawiają się błędy (atrybut 01 SMART, jest to atrybut krytyczny, praktycznie nienaprawialny).

Znajomy mówił ze miał podobny problem ale wziął zainstalował wersje testową Windows XP home edition a potem znowu XP professional i wszystko podobno było ok. Czy to jest możliwe?

Czasami tak bywa, możesz równie dobrze wyzerować dysk np programem Killdisk: http://www.killdisk.com/

(Uwaga: Czyści całkowicie dysk).

Po zerowaniu spróbuj ponownie zainstalować system.

Na razie się system trzyma, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. A co do tego programu to dla mnie zbyt “zaawansowany”.