Pytanie odnośnie systemu FAT i NTFS w windows XP


(Eryk42) #1

Witam

Gdy instalowałem pierwszy raz Windowsa wybrałem system FAT a dysk podzieliłem na 2 partycje. Teraz chce sformatować system i czy mogę teraz wybrać system NTFS podczas instalowania? Czy to ma jakiś wpływ na druga partycje której nie formatuję?


(Persifall) #2

Możesz, nie ma żadnego wpływu.


(Eryk42) #3

Dzięki za szybką odpowiedź.


(Eryk42) #4

Wybrałem NTFS. Wszystko poszło gładko, zainstalowałem antywira sterowniki do kart, i neta. Wyszedłem na chwile z pokoju. Wracam a tu napis na czarnym tle ze nie można odnaleźć pliku WINDOWS32 czy coś w tym stylu. No więc kolejny format, ale podczas kopiowania nowych plików błąd: nie można skopiować pliku driver.cab (co do tego nie jestem pewien bo dokładnie nie zapamiętałem nazwy tego pliku) no więc wziąłem ESC-pomiń plik. Zainstalowałem system, antywira karty i internet i teraz chodzi ok. Teraz się tylko obawiam czy brak tego pliku może mieć jakiś konsekwencje. Dodam że plik nie chce się skopiować przy formatowaniu szybkim oraz dokładnym zarówno w NTFS jak i FAT. Dodam jeszcze że kilka razy próbowałem formatować lecz za każdym razem ten sam błąd.


(Cosik Ktosik) #5

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Płyta instalacyjna jest czysta, nieporysowana?


(levisek82) #6

Brak driver cab. powoduje że nie możesz skopiować podczas instalki bo masz pewnie Windows XP bez SP miałem to samo dawno kiedyś ściągni http://www.instalki.pl/programy/downloa ... Buster.php i tym skopiuj zawartość Windowsa z płytki i zintegruj z SP2 lub z SP3 mi to pomogło


(Eryk42) #7

Tutaj odczyt z HDtune:

screenbm1.th.jpgthpix.gif

beztytuudu5.th.jpgthpix.gif

ale dwa dni wcześniej instalowałem windowsa i wszystko poszło gładko.


(Cosik Ktosik) #8

Dysk ma problemy z głowicami odczytu/zapisu lub samymi talerzami przez co pojawiają się błędy (atrybut 01 SMART, jest to atrybut krytyczny, praktycznie nienaprawialny).


(Eryk42) #9

Znajomy mówił ze miał podobny problem ale wziął zainstalował wersje testową Windows XP home edition a potem znowu XP professional i wszystko podobno było ok. Czy to jest możliwe?


(Cosik Ktosik) #10

Czasami tak bywa, możesz równie dobrze wyzerować dysk np programem Killdisk: http://www.killdisk.com/

(Uwaga: Czyści całkowicie dysk).

Po zerowaniu spróbuj ponownie zainstalować system.


(Eryk42) #11

Na razie się system trzyma, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. A co do tego programu to dla mnie zbyt "zaawansowany".