Pytanie odnośnie wersji Windowsa

Witam!

Mój Laptop (Samsung R519) ma pod spodem naklejkę na Windowsa 7 Home Premium. Problem jest taki, że nie wiem czy na wersję 32bitową czy 64bitową. Jak można to sprawdzić ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Najedz myszką na mój komputer - prawym przyciskiem myszki naciśnij i wybierz właściwości - i w wierszu ‘typ systemu’ będziesz miał napisane jaki masz system.

Jest jeden problem, mianowicie miałem formata i obecnie na tym laptopie nie ma żadnego Windowsa. Chcę pobrać z torrentów czystego Windowsa 7 Home Premium i zaaktywować za pomocą mojej naklejki. Nie wiem tylko, czy muszę ściągnąć wersję x32 czy x64.

“Miałem formata” - co to za "potworek językowy? Masz sformatowany dysk.

Czy Twój laptop nie posiada ukrytej partycji recorvery z instalką systemu??

Nie. Chyba nie pozostaje mi nic jak ściągnięcie po prostu wersji x32 i x64 i sprawdzenie na której wersji uda się zaaktywować.

To będzie na pewno bardzo pouczający eksperyment.

Jeżeli laptop nie posiada partycji recovery - to powinien posiadać załączone płyty z instalką / recovery.

Powyższe całkowicie wyczerpuje temat w ramach zapisów regulaminu forum.

Dobra temat do zamknięcia.

Klucz na W7 Home Premium zadziała na wersji 32 i 64 bit.

No jasne że zadziała tylko czy go aktywuje :smiley: przy instalacji został przypisany do którejś z wersji 32 lub 64 bitowej i dlatego kolega się pytał jak ma sprawdzić jaką ma wersję teraz niema żadnej.

Co do płyty z systemem . Nie do wszystkich laptopów dają takie płyty po to są partycje reconwery.

Idż kolego do sklepu komputerowego i powiedz że potrzebujesz żeby ci nagrali na płytę odpowiedni system bo zrobiłeś foemata całego kompa a nie zgrałeś sobie partycji z kompa koszt 10-20 zł

Sprawdź jaki masz dokładnie model laptopa, poszukaj w google a się dowiesz jaka wersję systemu miałeś wgraną.

Fragment odpowiedzi MS na w//w pytanie:

“Można z nich korzystać w ramach posiadanej licencji - to znaczy posiadając licencję np. na Vistę Home Premium 32-bit można spokojnie instalować wersję Home Premium 64-bit. Ważne, aby nie korzystać z obu wersji jednocześnie - dozwolona jest tylko zamiana, a drugi nośnik nie oznacza drugiej licencji.”

Łopatologicznie> Mająć wykupioną wersje W7 32 możesz wgrać wersje Home Premium 64. Aktywacja przechodzi w 100% . Operacja legalna w świetle prawa firmy Microsoft.

Możesz równie napisać do MS z prośbą o przysłanie nośnika Home Premium 64 bit. Co za drobną opłatą uczynią.

Może podasz jakieś źródełko, bo coś mi mówi że wyrwałeś z kontekstu odpowiedź która OEM nie dotyczy.

Nawet kiedy system jest już preaktywowany ? No, no, no - już różne rzeczy słyszałem - ale o podłączaniu się pod korporacyjne serwery aktywacyjne OEM-Partner - to jeszcze nie słyszałem …

Łopatologicznie: sprawa śmierdzi na kilometr, ponieważ akurat Samsung R519 jest dostarczany klientowi końcowemu z kompletem płyt odzyskiwania systemu, więc jeśli użytkownik takowego nie posiada, i twierdzi że po sformatowaniu dysku nie ma nawet partycji recovery - to IMHO nasuwa się podejrzenie o źródle pochodzenia takiego laptopa.

Podejrzenie również nasila fakt, że ktoś kto takiego notebooka użytkował - powinien wiedzieć jakiego systemu używał. Ponieważ zaś jest to sprzęt z niższej cenowo półki - nie potrzeba Holmsa by kilkoma kliknięciami uzupełnić wiedzę o fakt, że laptop ten NIGDY nie był sprzedawany z 64 bitową wersją systemu operacyjnego.

Czy ktoś tu wspominał o OEM?

“Może podasz jakieś źródełko”

Prosze bardzo , oto źródełko: http://www.microsoft.com/windowsvista/1 … fault.mspx

POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA

WINDOWS VISTA HOME BASIC

WINDOWS VISTA HOME PREMIUM

WINDOWS VISTA ULTIMATE

Niniejsze postanowienia licencyjne stanowią umowę pomiędzy Państwem i

· producentem urządzenia, który rozpowszechnia oprogramowanie z urządzeniem, lub

· instalatorem oprogramowania, który rozpowszechnia oprogramowanie z urządzeniem… bla bla bla.

  1. PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA…

c. Wersje alternatywne. Oprogramowanie może zawierać więcej niż jedną wersję, np.

wersję 32-bitową i 64-bitową. Nie można używać więcej niż jednej wersji w tym samym

czasie. Jeśli producent lub instalator wyposaży Państwa w opcję jednorazowego wyboru

wersji językowej, mogą Państwo używać tylko jednej, wybranej wersji językowej.

Pewnie - naklejki są dostarczane z laptopami i wersja BOX - a że cena jest sporo niższa - nic tylko korzystać :roll:

Producent (Samsung) nie wyposaża laptopa w DWIE WERSJE systemu (choć ostatnio miałem przyjemność z Asusem który posiadał na wyposażeniu zarówno wersję 32 bit, jak i 64 bit a nawet dysk z downgradem do XP). Jeśli chcesz kogoś wprowadzać w błąd wyrwanym z kontekstu fragmentem EULA, to nie mamy o czym rozmawiać, tym bardziej że mylisz Vistę z 7. (w przypadku Visty była taka “promocja” dzięki której można było zamówić nośnik z wersją 64 bit - przy czym byłą to operacja w jedną stronę - można było zmienić system na 64 bit bez prawa powrotu do wersji 32 bit. W przypadku Windows 7 - nie ma takiej możliwości.)