Pytanie odnośnie wydajności i konserwacji w systemie xp

Witam. Czy, wyłączenie efektów wizualnych w systemie Windows Xp, wpływa w jakiś znaczący sposób na szybkość jego działania. :slight_smile:

Przy średniej klasy sprzęcie (lub wyżej) raczej nie odczujesz większej róźnicy.

W wypadku archaicznego sprzętu już trudno stwierdzić czy wydajność na tyle wzrośnie abyś zwrócił na to większą uwagę (ja tego nie zauważyłem przy - AMD 1,6 GHz, 256 MB RAM, grafiki i pozostałych podzespołów już nie pamiętam ale grafa miała 64 MB RAMu - nie był taki straszny ale padł i to był jego koniec). Jednak wątpię aby tylko ta jedna rzecz miała znaczący wpływ na szybkość systemu. Jednak w połaczeniu z innymi poradami może zdziałać cuda :stuck_out_tongue:

Polecam więc lekturkę :arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

Święta prawda :smiley:

Wiem z kombinowania z kuzynem na sprzętach typu proc 300-800 MHz, 128-256 MB ram i grafie 32-64 MB (mieliśmy różne kompy i części do testów) że na takim czymś to pomaga i to nawet znacząco, a zwłaszcza wyłączenie wygładzania czcionek w Clear Type.

Jeśli chodzi o style wizualne to włączenie wyglądu z Win 2000 to że tak powiem połowa sukcesu - trzeba jeszcze wyłączyć w panelu sterowania usługę “Kompozycje” i ustawić tryb uruchamiania jako “Wyłączony” - zawsze o jeden ‘svhost.exe’ mniej w procesach :wink:

Do tego oczywiście wspomniane wyżej inne porady z wcześniejszych tematów na forum i będzie spoko :slight_smile:

pekerer , głównie także rzeczy można uzyskać przez wyłączanie zbędnych usług systemowych.

jlasinski , Przez msconfig? czy services.msc

pekerer , services.msc.