Pytanie techniczne o CoD MW3 multiplayer

Witam, jako że nigdy nie grałem w żadne gry w trybie multiplayer to mam dwa pytania. Czy kupując grę z tematu CoD Modern Warfare 3 uzyskuję bezterminowy dostęp do gry w sieci z innymi graczami, czy może jest dodatkowo jeszcze jakiś abonament itp. Proszę o wypisanie wszelkich ograniczeń jakie są (jeśli są).

Druga sprawa, czy z internetem 2Mb gry tego typu działają w sposób satysfakcjonujący?

Tak kupując grę uzyskujesz bezterminowy (bezpłatny) dostęp do opcji “multiplayer”. Będziesz płacił tylko za ewentualne “nowe mapy” jeśli się ukażą i jeśli zechcesz je mieć. Uważam, że 2 Mb wystarczą, a jeśli będziesz miał kłopoty możesz “zjechać w dół” z detalami i innymi ustawieniami w opcjach gry.

A jaki jest związek między internetem a ustawieniami grafiki? to zupełnie odrębne sprawy.

Za wysokie ustawienia graficzne zmniejszają fps (klatki na sekundę) za słaby internet zwiększa ping nie ma to nic wspólnego ze sobą.

Apropo gry jest jak napisał kolega jeżeli chodzi o pc oraz ps3 nie wiem czy czasem w xboxie się nie płaci za multi.

Apropo prędkości internetu 2mb/s jeżeli nie dzielisz tego z innymi komputerami w sieci itp to powinno spokojnie wystarczyć szczególnie na serwerach dedykowanych które niestety w mw3 będą tylko nierankingowe ale na opcji iwnet także nie powinno być problemu choć to zależy głównie od tego kto akurat stanie się serwerem.

Dzięki za odpowiedzi.

Jednak spodziewaj się, że po opublikowaniu pierwszego DLC z mapami prawdopodobnie stracisz dostęp do serwerów jeśli ich nie zakupisz. Acti w jakiś taki magiczny sposób działa, że nagle znikają wszystkie bez DLC z pola wyszukiwania…

A jak często wychodzą te nowe DLC i jakie są przybliżone ceny?

Z tego co widzę np. na gry-online.pl to na cena PC wynosi 56zł a od premiery black ops-a wyszły 4 dodatki

tak, na xklocku się płaci za multi

SnakeVG

Jak na PS3 gram w MW2 bez dlc to problemów nie mam

MW2 bez DLC działało całkiem dobrze, jakoś nie miałem ochoty wydawać $10 na Steamie za kilka map. MW3 powinno również dobrze śmigać po sieci, ale twórcy zapowiedzieli o wiele więcej DLC (20 w pierwszym roku od wydania gry, łaczna cena $60 lub wliczone w roczne premium Elite za $50). Moim zdaniem to trochę takie rzucanie trzech-czterech porządnych DLC po kawałku, ale przerzuciłem się na BF3 i już mało mnie to obchodzi ;]

Kolejne pytanie.

Zakupiłem dzisiaj grę z myślą że wieczorem wreście postrzelam i tu zonk! Instaluje się pierwsza płyta, wszystko ok i instalacja kończy się na 7885Mb i woła o DVD2. Wkładam DVD2 i nic, anie nie rusza instalacja ani nie ma możliwości odpalenia płyty w Moim komputerze. Sprawdzam płytę w napędzie laptopa i o dziwo tu normalnie odpala. Odinstalowuje to co do tej pory zainstalowałem, ponownie sprawdzam DVD2 dalej nic. Kolejna próba instalacji i tym razem zanim instalator woła o DVD2 zatrzymuje się na 7890Mb, czyli tak ni stąd ni z owąd 5Mb różnicy po instalacji DVD1 a DVD2 dalej się nie chce kręcić w napędzie…

No ale coż, ponownie wkładam DVD1 i wybieram - GRAJ. Odpala się STEAM i teraz to nie wiem o co chodzi. Mam tak jakby 2 gry:

Call of Duty Modern Warfare 3 (aktualizacja) <200Mb/6GB>

Call of Duty Modern Warfare 3 - Multiplayer (pobieranie) <8GB/14GB>

O ile to 8Gb/14Gb rozumiem jako “dokończenie” instalacji przerwanej po pierwszym dysku to ta aktualizacja 6GB nie wiem co oznacza?

czy obie pozycje muszę ściągać żeby normalnie grać?

Może ktoś szczegółowo wytłumaczyć człowiekowi wychowanemu na “normalnie” instalowanych grach o co w tym wszystkim chodzi?

22129864.jpg

Teraz już mam 3 pozycje… ■■■?

No to tak :smiley: (i z tego co wiem oczywiście :D)

Tego dedicated Server możesz wywalić a co do MW3 i MW3 Multi to po prostu zamiast instalować z płyty dociągniesz przez internet!

Jednak dziwne, że nie czyta płyty :confused:

Steam to do siebie ma że nawet jak instalujesz z płyty , to próbuje ściągać grę z serwera =D> Jednak po instalacji z płyty i tak dociąga 50mb-może jakiś patch? W tygodniu jakoś hakerzy zaatakowali serwery Valve więc są problemy :stuck_out_tongue: A i tak gra nie warta jest swej ceny-po prostu odgrzali kotleta.

Nie żebym wszczynał wojnę fanboyów ale (bez urazy oczywiście) onimusza666 w ile CoD-ów grałeś?

Otóż ja grałem we wszystkie poza CoD 3 (z tego co pamiętam :lol: ) i niby silnik od wielu lat ten sam ale radzę zagrać w MW3 (i dużo pograć) zanim wystawi się taką opinię. Dodatkowo (żeby nie było) kupiłem i BF-a 3 ale jakoś właśnie więcej gram w CoD-a i możesz uważać co chcesz ale MW3 jest według mnie świetną grą (a co do singla to warto przejść MW i MW2 przed MW3)

Grałem w (mam) wszystkie części jak i również 3na xbox360 :stuck_out_tongue: Jak dla mnie seria COD skończyła się na czwórce.Nie mówię o singlu tylko o multi właśnie -najgorszy jest w BO tam mam tylko 30godzin a w MW2 698godzin :lol: Ale pojawił się BBC2 i COD poszedł w odstawkę .Teraz gram tylko w Batelfield3

A MW3 masz? Też mam BF-a 3 ale wolę multi takie jak w Codzie (czyli sieczka i non stop bieganie i strzelanie). Co kto lubi ale powiedz… jeśli seria skończyła się dla Ciebie na MW(1) to jakim cudem wyrobiłeś 698h na MW2?

Dodane 13.11.2011 (N) 12:36

A i jakby co to polecam MW3 nawet dla singla :stuck_out_tongue: zakończenie serii MW (przynajmniej tak mi się wydaje) a multi też niczego sobie, dobry jest też tryb obrony przed falami

MW3 mam oczywiście bo jako fanboy :wink: mieć muszę - a że mam tyle h w MW2 to tylko dlatego że była nową grą i tylko w nią grałem tak jak teraz w Battlefield3 :stuck_out_tongue: zagraj sobie Operację Metro na serwerze 64/64 to zobaczysz co to jest sieczka.

W zasadzie chodzi mi o to że @ logo88 mógł za tą cenę mieć MW1 i MW2 tym bardziej że znał by ‘‘fabułę’’ i ‘‘historię’’ postaci i potrenował by sobie multi :wink: jeżeli nigdy nie grał.Czwóreczka jest świetna-sam bym pograł ale nie mam patcha 1.6 a nie chce mi się go ściągać-mam limitowany net.

Chyba trójeczka :confused:

W BF-a też gram ale po prostu jakoś wolę CoD-a

Jeśli to info jest prawdziwe to na PC sprzedano ok. 4% kopii gry :open_mouth: http://www.ps3site.pl/modern-warfare-3- … dazy/90714