Pytanie teoretyczne. co się dzieje z nadpisanym plikiem?

Tak jak w temacie.

Nadpisałem ważny plik html i już raczej go nie odzyskam, z tego co czytałem na internecie.

Ale jestem ciekaw, co się dzieje z takim plikiem w systemie windows?

Nadpisany plik html na partycji D:.

Proszę o odpowiedzi ekspertów.

A co może się stać z nadpisanym plikiem? Skoro go nadpisałeś to ‘zmienił się w inny plik’. Albo jego część została nadpisana. Pliki są na dysku a nie w systemie.

Czyli jest możliwość odzyskania nadpisanego pliku?

Oczywiście, że jest. Tylko wyjaśnij co masz na myśli pod pojęciem nadpisany plik? Napisany, jako zastąpiony innym plikiem o tej samej nazwie lub po modyfikacji czy nadpisany jako plik usunięty i nadpisany innym plikiem w celu kasacji tego poprzedniego?

Plik możesz odzyskać ale wraz z używaniem dysku i zapisywaniem na nim innych plików szansa odzyskania maleje, ponieważ plik jest nadpisywany przez inne pliki i po czasie znika fizycznie (całkowicie) z dysku i jest już niemożliwy do odzyskania.

Pozdrawiam!

Nadpisany, jako zastąpiony innym o tej samej nazwie.

Jaki program mógłby to odzyskać pod windowsem?

Próbowałem programem PC Inspector File Recovery, wybrałem logiczny D:, czyli tam gdzie był ten “zagubiony plik” i wybrałem Tools > Find lost data… zaczął wtedy chyba skanować klastry dysku, wszystkie pliki html jakie mi znalazł zapisałem na dysku i przeglądałem po kolei, ale niestety nie odnalazłem tego nadpisanego.