Pytanie Uruchamianie jako administrator bez uprawnień

Witam,
mam w pracy laptopa, gdzie wszystko co chcę zainstalować czy uruchomić jakiś swój plik muszę potwierdzać hasłem administratora, którego pracodawca nie udostępnia dla pracowników. Mam jeden plik .exe, który chcę odpalić, ale jest on na stałe jakby zablokowany, że jest zawsze uruchamiany jako administrator (zmiana we właściwościach pliku nie pomaga). Czy istnieje jakaś możliwość obejścia tego jako użytkownik komputera bez uprawnień administratora?

Windows 10 Pro 64 bit

Pozdrawiam.

Niestety mało prawdopodobne.

1 polubienie

Blokady takie nie są w firmach stosowane bez powodów i nie poleca się kombinowania z ich obchodzeniem.
Przeczytaj swoją umowę o pracę, tam powinno to być ujęte.

1 polubienie

Nawet jak to odpalisz bez GUI, to dostaniesz info że “requested process requires elevation”. UAC tego dizrsko pilnuje (i dobrze :wink: ).

Martina nic takiego nie mam w umowie. Nie da się jakoś np w domu wykluczyć uruchamiania jako admin w tej aplikacji, a jak przerzuce to na lapka w pracy, żeby już było jako zwykły użytkownik?

Powinieneś mieć zapis, albo w jakimś aneksie. Jeśli nie ma, firma nie może tego wymuszać.
Jeśli natomiast jest, tobie nie wolno “grzebać” w sprzęcie.

Sorry… ale ja nie pomogę w omijaniu, czy łamaniu zabezpieczeń nałożonych przez dział IT w jakiejś firmie.
Idź i z nimi rozmawiaj najlepiej… może Ci pozwolą coś tam użyć, czego akurat chcesz.
Ja w to rąk nie mieszam.

A tak poza wszystkim, powinno się zamknąć taki wątek, bo jeszcze komu coś do łba strzeli i zacznie opisywanie takich rzeczy.

1 polubienie

Nic takiego nie mam w umowie. Nie wiem po co piszesz takie posty. Tu miała być pomoc, a nie bezsensowne nabijanie właśnie postów.
Nie chcesz pomóc w ominięciu tego to się nie wypowiadaj i tyle. Szkoda Twojego czasu na pisanie, ale też mojego na czytani tych wypocin.
Wiem, że jest taka możliwość, że można ominąć to zabezpieczenie, ale nie do końca wiem jak. Ewentualnie chciałbym ściągnąć jakoś uruchamianie przez administratora z tego pliku .exe, żeby w robocie móc to bez problemu odpalić.

Widzisz, bo to jest tak, że dziewczyna ostrzegła cię o ewentualnych konsekwencjach, a ty kozaczysz. Gdyby tego nie zrobiła, mógłbyś płakać, że cię z pracy wywalają, bo nie wiedziałeś.

1 polubienie

Zapewne dodany jest wyjątek do UAC w ten lub podobny sposób https://www.dobreprogramy.pl/januszek/UAC-w-Windows-7-dodajemy-wyjatki,29815.html Jak widać aby dodać wyjątek musisz jednorazowo posiadać uprawnienia admina. W ten sam sposób można skonfigurować stację roboczą podpiętą pod AD. Ot, cała tajemnica.

1 polubienie

Dzięki, będę kombinować z tym w takim razie.