Pytanie w sprawie konfiguracji Visty

(system) #1

Witam mam otóż taki problem zakipłem nowy sprzęt komputerowy tzn:

płyta: Asus ROG Crosshair nForce 590 SLI

procek: Amd Athlon x2 4800+

pamieci: Kingston HyperX 2x 1Gb 800mhx

grafika: Asus Radeon X1950 256Mb/256bit

dysk: Caviar 400 gb

i napedzik nagrywarka :slight_smile:

zasilacz modecomna 500W/8 stopniowe zasilanie :wink:

I teraz mam takie pytanie według mnie vista powinna śmigac wysmienicie na tym sprzęcie ale, muli mi strasznie i nie wiem co robić bo specjalnie zakupowałem sobie ten system a tu taka donica siedzę znowu na xp ;/ Proszę o pomoc

(BiałyPL) #2

A jaką kupiłeś tą Vistę??

(system) #3

Wersje Ultimate :slight_smile: dostałem mały rabacik na wersję pudełkową i zakupiłem bo według mnie było to sensowne. Ale teraz mysl coś innego inie wiem co zrobić :frowning:

(Kambor4) #4

Vista Ultimate powinna śmigać bardzo dobrze.Wszystkie komponenty sa bardzo dobre

(system) #5

No własnie a chodzi jak by nie chciała po instalacji jedynie co wyłączam ten durny 9według mnie, każdy może miec swoje zdanie) sidebar i tylko tyle robię może ktoś dac linka do artykuły lub jakiegos felietony o konfiguracji visty itd :slight_smile: Bo może robię za mało :slight_smile: achas dodam że w rankingu Visty dostaje niby: "5.1" nie wiem czy to dobrze :frowning:

(Outsider102) #6

Polecam na poczatek poczytac: http://xp.net.pl/art/vista_opt.html a zrobic to: http://xp.net.pl/vista/articles/vista_performance.html

U mnie to samo bylo komp dobry ale mulil strasznie, teraz jest ok.

(Kambor4) #7

achas dodam że w rankingu Visty dostaje niby: "5.1" nie wiem czy to dobrze

Mówisz że twój indeks wydajności w Viście jest 5,1.Jest to bardzo bardzo bardzo dobry wynik.To mój kolega ma 5,0 na Home Basic i ma 3,5 Gb ramu procka 4200+ i 8600GT.Więc twój wynik wydajności jest bardzo bardzo dobry.

(system) #8

To się cieszę postaram się zrobi to o czym kolega powyżej zrobił :slight_smile: Zobaczymy c oz teg owyjdzie specjalnie zainsatlowałem Viste aby pobawic sie kolejne pytanie jest takie czemu na windows vista nie mam polskie litery takie jak "c" (czyt. ci) nie mogę jej napisac poprostu :slight_smile: jak to naprawic

(Pawbrotm) #9

To przez sterownik karty graficznej. Trzeba wejść w ATI Catalyst Control Center i wyłączyć skróty klawiszowe.

(system) #10

Nom jest okey teraz ale nadal wspólczuje swojemu dyskowi powyłączałem część teych usług o których było napisane w powyższych artykułach ale i tak mu wspólczuje :smiley: ? co robić :stuck_out_tongue:

(Fokusmick) #11

Czy to sam czysty system ci zamula, czy juz po instalacji oprogramowania, np. firewall'a, antywirusa.... :?:

Instalowałeś sterowniki do wszystkich elementów komputera :?:

(system) #12

No tak kolego czysty system dysk pracuje non stopa to mnie dziwi na maxa :smiley: no kurna to nie jest jakis stary sprzet komputerowy :smiley: i tu jest ból :slight_smile: powyłączałem wedle powyzzszych artykułów troszke usług i naprawdęlepiej chodzi ale czy da się zrobić coś jeszcze :> ?

(Fokusmick) #13

A co ze sterownikami :?: Jakich programów do ochrony używasz :?:

(system) #14

Sterowniki orginalne dołącze do sprzęty są oddzielne płyty dla windows visty :slight_smile: Co do programów uzywam nod-a :slight_smile: tylko i wyłącznie :slight_smile:

(system) #15

Jest też Sunrise Konfigurator: http://www.sunriseproject.org

(Irosan) #16

polecam program udostępniony na stronie Microsoftu

"Doradca uaktualnienia systemu Windows Vista"

jest to mały programik pomagający użytkownikowi stwierdzić jakie elementy(wizualizacje) uruchomia na jego komputerze w systemie.

oto link:

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... fc194924f8

(system) #17

A po co mi doradce skoro ja juz mam kupiony windows ultimate i kurna wiem ze powinno to śmigac jak burza a muli strasznie :frowning: co jest nie tak ;/

(Technik Elektro) #18

wyłącz usługę indeksowania. sprawdź również jaki vista daje wynik dla poszczególnych elementów w INDEKSIE WYDAJNOŚCI.

(system) #19

Indexowanie Visty to jeszcze nic! Dopiero Nero Home potrafi zamulić kompa na amen, ten to ma dopiero indexowanie.

Zalecam wywalić z autostartu (Start->Panel Sterowania->Narzędzia administracyjne->Konfiguracja systemu->Uruchamianie) Nero Home i BackUp It!

(Dawiddd55) #20

Można tą usługę indeksowania wyłączyć na raz dal wszystkich dysków, czy trzeba po kolei wchodzić we właściwości każdej partycji i odznaczać to indeksowanie??