Pytanie w sprawie kont użytkowników

  1. Zrobiłem sobie konto administratora z hasłem. Jest to jedyne konto w komputerze. Jak obejść to hasło, czy jest to wogóle możliwe?

  2. Jestem zalogowany na koncie administratora z hasłem. Gdzie można sprawdzić jakie mam hasło.

  1. Z dostępem fizycznym do komputera, czy bez? Jeżeli masz dostęp do komputera to można choćby użyć narzędzia w rodzaju ntpasswd.

  2. Hasło jest zapisywane w postaci zahashowanej i nie jest trzymane w formie jawnej, przez co nie da się go odczytać.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

sprawdzić jakie masz hasło nie można, ale można wejśc na dane konto z Wbudowanego konta Administratora a jak ciebie to interesuje to zresetować hasło :wink:

… które np. w Viscie jest domyślnie wyłączone :cry:

Jaki masz system mateusz_n?

na XP również jest domyślnie wyłączony :slight_smile:

nie możesz podejrzeć jakie administrator ma hasło . Można je tylko zmienić

a Wbudowanego konta Administratora jest dostępne tylko z trybu awaryjnego . Btw istnieją narzędzia do wyczyszczenia hasła administratora . po prostu wrzuć w Google

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 17:58

podaj dodatkowo jaki masz system operacyjny jeśli Xp to jaki

To musiałem mieć XP jakieś special edition. Na każdym było włączone po instalacji i ręcznie zmieniałem :shock: A instalki były zawsze z nowych oemowych płyt. Nie z tej samej zawsze.

Hasła zobaczyc nie możesz ale możesz je zmienic

Start > uruchom > control userpasswords2 > zaawansowane > zaawansowanie zażądzanie użytkownikami > zaawansowane > użytkownicy i grupy lokalne , masz tu wiele możliwości zażądzania kontami (modyfikacja hasła , uprawnień ) i wcale nie musisz wchodzic na wbuowane konto admina czy robic to w trybie awaryjnym - poprostu wchodzisz normalnie

Wbudowane konto Administratora jest domyślnie wyłączone, nawet podczas instalacji systemu

Mówię jak było u mnie. Zawsze po instalacji XP pro czy home konto admina było AKTYWNE. Nie przekonasz mnie, że jest inaczej bowiem osobiście robiłem to wielokrotnie i zawsze tak było.

http://www.strefasoftu.net/index.php?site=supp&action=show&supp_id=adminlogin

każde konto administratora jest aktywne tylko nalezy je wywołać a w przypadku XP Home robi się to w Trybie awaryjnym