Pytanie w sprawie kwietniowej aktualizacji W10

Witam,
Dużo czytam na temat kwietniowej aktualizacji i widzę, że u większości powoduje problem. I tu moje pytanie, czy pobranie obrazu ISO z tą aktualizacją da taki sam rezultat jak sama aktualizacja(chodzi przez WU), czy nie będzie powodować tyle problemu, jak sam update? Nie chcę, aby okazało się, że muszę system na nowo instalować, dlatego pytam. Bo jak na razie mam wyłączoną aktualizację.

Aktualizowałem przez WU kilka komputerów na dyskach SSD i HDD. Nie miałem żadnych problemów. Po aktualizacji, w systemowym Oczyszczaniu dysków usunąłem, czyli oczyściłem system, z niepotrzebnych już plików systemowych (m.in. Windows.old). Robię tak od 2015 roku przy wszystkich aktualizacjach Win10.

Jedyny problem jaki zauważyłem to miganie ekranu podczas oglądania video w chrome na pełnym ekranie. Były jakieś aktualizacje potem i problem na chwilę obecną chyba został rozwiązany. Nie wiem czy to zasługa sterowników, przeglądarki czy aktualizacji OS właśnie. Znikło i tyle. Sama aktualizacja idzie bez problemu, przynajmniej u mnie tak było. Coś mówiono o problemach z SSD - nie doświadczyłem lub nie zwróciłem na to uwagi.

No ja mam system na SSD i tym bardziej wolałbym wiedzieć, czy będzie jakiś problem.

Na trzech komputerach z SSD nie miałem problemów.

Ja nie miałem takowego problemu. Spadku transferu nie zauważyłem - choć tego nie mierzyłem jakoś specjalnie. Dysk M.2 SATA MLC w laptopie więc mogę być mało miarodajnym przypadkiem.

A jest różnica w aktualizacji przez WU a z obrazu ISO?

U mnie w robocie najnowsza aktualizacja sprawiła, że kompy z HDD przestały być używalne. Wszyscy handlowcy na gwałt przesiadają się na SSD.

Celowe “postarzanie” sprzętu?

Ponawiam pytanie jakie jest przed komentarzem gom1. Sam już nie wiem…

Poczytaj - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-april-update-problemy-na-dyskach-intel-ssd-600p-i-ssd.html

W zasadzie montujesz iso za pomocą explorator plików, odpalasz jako admin setup i masz wybór czy zachowujesz dane czy nie. Pobiera sobie jakieś pliki w locie i idzie. Można też uaktualniać z rozruchu, ale po uprzednim wypaleniu iso na dvd. :slight_smile: Na pewno trwa to szybciej niż przez WU.

@anon2166525 Nie mam dysku SSD intela jak i procesora Intel.
@anon25492837 Mi net dziś zrywał dwa razy i zawsze są jakieś problemy z netem. Dlatego pytam o różnicę aktualizacji przez WU a ISO.
P.S. Tak samo robiłem, gdy miałem XP, też te wszystkie SP2 i 3 instalowałem z płyt:)

Wiem tyle, że możesz zaktualizować do 1803 z rozruchu, pulpitu, ale update flash, zabezpieczeń, etc, to musisz dociągnąć. Zawsze możesz sprawdzić numery kb i ściągnąć z update catalog u kogoś i wypalić sobie np. na dysk, albo zapisać te kb np. na pendrive i zainstalować ręcznie. :slight_smile:

Nie muszę u nikogo wypalać płyt, czy pobierać pliki. Chyba zaryzykuję z normalną aktualizacją a nie pobieraniem ISO. Tylko długo się zastanawiam, bo mimo wyłączonego WU, to i tak mi się aktualizacje pobierają.

To może Toshiby / Hitachi, jak też nie to raczej nie będzie problemu, a z Intelem i Toshibą / Hitachi to problem rozwiązano łatką.

Co do dysku, to mam SSD, ale ADATA a procesor AMD Ryzen 3. Czyli mogę spokojnie aktualizować system? Owszem, zrobię kopię ważnych danych:)
Update!
Zaktualizowałem, usunąłem pozostałości po starych plikach i jest dobrze:)

1 polubienie