Pytanie wsprawie haseł

Witam jestem początkującym użytkownikiem Ubuntu 9.10 wszystko działa znakomicie niema żadnegoproblemu tak jak na viscie.Mam takie pytanie czy jest jakiś sposób żeby nie wpisować za każdym razem chaseł jak cos chcę zainstalować program itp.Drugie pytanie co zrobić żeby nie wpisować hasła za każdym razem do wifi przy każdym uruchamianiu komputera.Za pomoc bardzo dziękuję

wiem, że na początku może wydać Ci się kłopotliwe ciągłe wpisywanie hasła (nadawanie uprawnień root’a) juednak to jest podstawowa przewaga linuxa nad windowsami - nie działasz jako root (admin), gdy nie jest to potrzebne.

ahonen97 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Odpowiedź jest prosta: nie klikaj ikonki klucza w trayu.

Możesz też zwyczajnie zmienić swój UID na 0, lecz wtedy twój system osiągnie(w negatywnym znaczeniu) poziom bezpieczeństwa systemu Windows(no dobra - będzie trochę wyższy).

To jest jedno z zabepieczeń Linuksa, chociażby przed ingerencję złośliwego oprogramowani. Hasło od biedy możesz wyłączyć w ustawieniach sudo lub zezwolić jedynie niektórym poleceniom wykonywać sudo bez hasła. Jak to zrobić to poszukaj w dziale sprawdzone porady tam jest odpowiedni temat. Podrzuciłbym link ale chwilowo nie mam czasu szukać.

Ale chodzi o hasło do konfiguracji sieci czy o hasło dostępu do sieci w sensie klucz WEP/WPA do sieci szyfrowanej czy o pytanie hasła do bazy kluczy przechowującej klucz szyfrowania sieci? Jeśli to drugie i trzecie to sieć możesz skonfigurować nie Network Managerem a przez edycję pliku /etc/network/interfaces , sieć będzie się uruchamiała podczas uruchamiania systemu.

Pozdrawiam!