Pytanie związane z formatowaniem laptopa, inne partycje

Witam. Mam laptopa firmy Acer i potrzebuje zrobić format partycji systemowej C. I tu pytanie. Mam nagrane płyty Recovery zrobione po tym jak dostałem laptopa. Czy przy przywracaniu systemu właśnie z tych płyt partycja D zostanie nienaruszona, czy jednak przywróci to dysk do ustawień fabrycznych, czyli wszystko wyczyści?

Bardzo dobrze zrobiłeś, że nagrałeś sobie płyty z systemem. Jesteś zabezpieczony na przyszłość, gratuluję! Dotychczas zawsze czytałem, że nie mają płyt, bo nie zrobili, bo zapomnieli, bo nie wiedzieli, bo im nie dali itp, potem opis potężnych problemow, których by nie było, gdyby były płyty :slight_smile: Odpowiadam na przykładzie Toshiby, bo takie mam laptopy. Przywracanie systemu z przygotowanych wcześniej płyt, formatuje całkowicie wszystkie partycje. Tracisz przy tym wszystkie dane, no ale można przecież zrobić kopię danych np. na dysku zewnętrznym. Natomiast przywracanie systemu z dysku z konsoli odzyskiwania, formatuje wyłącznie partycję systemową C. partycja D pozostaje nienaruszona, jednak w tym wypadku również zdecydowanie warto się zabezpieczyć i zrobić kopię danych. Jeśli nie chcesz formatować partycji D, to uruchom konsolę odzyskiwania poprzez naciśnięcie przycisku F8 w czasie rozruchu laptopa i po wywołaniu konsoli wciśnij - napraw komputer w viście, natomiast w win 7 nieznacznie inaczej, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno sam dojdziesz, jak. System zostanie przywrócony z obrazu systemu na ukrytej partycji do stanu fabrycznego, ale bez naruszenia partycji D. Standardowo należy przywracać system za pomocą tej drugiej metody, czyli z konsoli z dysku, bez utraty danych. Z płyt przywracasz system jedynie wtedy, gdy uszkodzi ci się recovery, lub obraz systemu na ukrytej partycji i przywrócenie systemu z dysku jest niemożliwe.

W większości przypadków recovery daje możliwość wyboru sposobu przywrócenia systemu. Zanim cokolwiek zostanie usunięte zostaniesz ostrzeżony o możliwości utraty danych. Najczęściej masz do wyboru opcję przywrócenia systemu na cały dysk lub tylko na obecną partycję systemową. Po prostu włóż pierwszą płytkę, zrestartuj notebooka, zbootuj go z DVD i spokojnie przeczytaj wyświetlane na ekranie komunikaty.

:roll:

Ok dzieki za odpowiedz :wink:

Czy ty w ogóle rozumiesz, co ty tu napisałeś? Masz jakieś praktyczne doświadczenie z przywracaniem systemu, czy wyczytałeś to w google? Na przykładzie jakiego sprzętu to piszesz? “w większości przypadków”, czyli znaczy, że masz opanowane większość marek laptopów, tak? I co to znaczy, że recovery daje możliwość wyboru sposobu przywrócenia systemu? Wyboru sposobu dokonuje sam użytkownik wybierając opcję przywracania z przygotowanych wcześniej płyt lub z dysku z konsoli odzyskiwania. I co to znaczy, że masz do wyboru opcję przywrócenia systemu na cały dysk lub tylko na partycję systemową?? Jak w/g ciebie można przywrócić system na cały dysk? Ja myślałem, że system przywraca się tylko na jedną partycję systemową C. Przywracanie systemu na cały dysk to jakaś nowość :o Po co w ogóle się włączyłeś ze swoimi “nowościami”, jak wszystko wyczerpująco opisałem?