Pytanie związane z rozszerzeniem domeny krajowej

Siema.

Chcę założyć sobie stronkę www w hostingu cba. Jest tam możliwość zmienienia rozszerzenia krajowego “.pl” na jakiekolwiek inne np “.blabla”.

Pytanie jest następujące: CZY TO JEST ZGODNE Z PRAWEM?

Może ktoś wie?

Na “.blabla” to chyba raczej nie, ale może na .org .biz. lub .info to czemu nie?

Podaj link to informacji z regulaminu, gdzie to jest napisane?

o tu dokładnie

http://www.cba.pl/panel/newaccount/useradd1.php

Na podanej stronie nic takiego nie widzę.

Masz po prostu wybór - darmowy - stronę na subdomenie (z końcówką cba.pl, c0.pl lub y0.pl)

-lub podpięcia własnej domeny, jeżeli takową posiadasz.

Jeżeli nie masz wykupionej własnej domeny, to sobie jej nie wymyślisz. -Bo wymyślone i cudze nie działają ;p

Poczytaj jeszcze to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_domen_najwy%C5%BCszego_poziomu

OK

czyli nie mogę mieć innej domeny krajowej niż “.pl” i nie mogę mieć własnej subdomeny np. “jakaśstrona.blabla.pl”

…^^^^

Dobrze to rozumiem?

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro chcesz subdomene, musisz mieć domenę, czyli w twoim wypadku blabla.pl

Czyli…

jeśli chcę mieć własną subdomenę muszę,

takową domenę kupić na profesjonalnym serwisie hostingowym np.’‘nazwa.pl’’, ‘‘1and1.pl’’.

Dobrze to ogarniam?

Tak, bądź porozumieć się z właścicielem domeny. Robi tak np cba.pl, gdzie dostajesz subdomenę, oraz miejsce na serwerze :slight_smile:

Czyli jest szansa na to że jeśli bym sie dogadał np. z jakimś moderatorem cba.pl to mógłbym otrzymać subdomenę przykładowo jakaśstrona._ moja subdomena _.pl ?

Źle zrozumiałeś o tym dogadywaniu się.

-odpowiadając na twoje ostatnie pytanie …nie, nie ma takiej szansy - bo nikt nie będzie dla ciebie specjalnie kupował domeny.

Weź wejdź sobie na ovh czy masternet albo do dowolnego innego rejestratora - i kup sobie. Nazwę możesz wymyślić sam, jeżeli tylko będzie spełniała warunki i będzie wolna.

Za darmo to miałbyś (w cba.pl) domenę moja-subdomena.cba.pl (podobnie w innych serwisach).