Pytanie

mam pytanie pewnie bedzie ciezko z nim bo nie wiem jak sie zabrac i wytlumaczyc je a wiec:

jak wlaczam komputer to mam taki pisk poprostu zrobi piii (jak uruchamiam kompa to nie jest zaden blad wydaje mi sie ze to jakas czesc kompa sie wlacza i uruchamia) i po tym dzwieku mam nastepny troche grubszy dzwiek i dluzszy troche tez chyba oznacza ze cos sie wlacza i uruchamia. zastanawialem sie czy mozna te dzwieki jakos wyeliminowac czy dobrze mysle ze to sa jakies akcesorai kompurterowe ktore sie wlaczaja ? czy sa jakies opcje do tego bo raczej windows i te sprawy odpadaja ?

przy starcie powinienes, niemusisz miec ino jeden, krotki pisk, i tyle, jesli podrodze masz jeszze jakes, to znak ze cos ze sprzetem moze byc nie tak, jesli niechcesz dzwiekow, to wypinij speaker z obudowy, ale jesli masz glosniczek na plycie glownej, to dziweku chyba nie da sie zlikwidowac calkowicie

Komp chodzi dobrze,osłuchaj dyski ,napędy CD,wentylatory,może głośnik wydaje dzwięki i napisz.

Jak XP podgląd zdarzeń i co za błędy

niekoniecznie jeden, moja płyta soltek wydaje dwa razy piiiiiii dopiero jak w opcjach biosu wyłacze aby nie pokazywało sie na ekranie podczas startu, logo solteka to wydaje jeden piiiiii, więc u ciebie może taż tak jest i wszysko jest w pożądku ze sprzętem.

U mnie jest to samo słychać dwa piii i ze sprzętem jest wszystko ok :wink:

Czyli nie koniecznie 2 piiii - to zepsuty jakiś sprzet :wink:

ja mysle ze to nie sprzet bo to mam od poczatku zycia mojego komputera juz przez pare lat. chodzi mi o to czy mozna te pale piii wylaczyc jakas tak z ciekawosci pytam czy jest mozliwosc? i jezlei jest to gdzier t owylaczyc po oc ma mi piiikac :slight_smile:

Nigdy tego nie robiłem, bo po co.

Jak masz XP to menadzer urządzeń i urządzenia systemowe i głośnik systemowy - akcja i wyłącz,restart i zobacz,czy głośnik się wyłączył i nie ma dzwięków…

Ale nie będziesz miał już żadnych dzwięków systemowych.

Jak nic rozłącz głośnik od płyty głównej.

ja mam podobne pytanko… tyle ze chyba u mnie chodzi juz o sprzet… :frowning: mam winde 98 od 4 lat przy wlonczaniu mailem jedno piiii… od jakiegos tygodnia mam juz dwa… to standardowe… w momencie gdy bios wykrył dyski i napedy i wlasnie zaczyna odpalac windowsa… a drugi podczas odpalania samej windy… skad on sie wziol??