Pytanie!

(Mrowka) #1

czesc mam pyatnie a mianowicie jezeli komputer standardowo wyłończe --start ---wyłończ komputer ---zamknij i czekam az sie wyłończy no i jak sie wyłończy czy cos on pobiera pradu ?? dzieki odp.

(Qbek50) #2

jak jest wyłączony ? Jak tak to tylko zasilanie listwy jeżeli masz w ogóle listwe 8)

(Idealny3) #3

a czy jak wyłącze żarówke to tez pobiera prąd??

odp. na twoje pytanie, jest taka że jeśli masz cos wyłączone to nie pobiera prądu !!

(lazikar) #4

Pobiera. Niewiele ale jednak.

Sam komputer może znikomą ilość, ale monitor w stanie czuwania troche tak.

(Kuz5) #5

A niby z jakiej racji ma pobierać prąd oczywiście że nie pobiera heheh jedynie dioda od monitora :smiley:

(lazikar) #6

I tu się mylisz.

Aby komp był uruchomiony z klawiatury musi dochodzić do płyty głównej prąd.

Monitor w stanie czuwania ok 5 - 7W. :lol:

(Idealny3) #7

no ale jak monitor wyłącze to nie pobiera prądu??

(Qbek50) #8

a jak ma pobierać monitor prąd jak go wyłączysz ?

(lazikar) #9

Wtedy ok 2W ( Zależy jaki Monitor) jak nie wyłączysz zasilania na listwie. Do elektroniki musi dochodzić napięcie. :smiley:

(Idealny3) #10

ej słuchajcie , mam takie pytanie w takim razie, bo normalnie to ja szkodu doznałem, zawsze wiedziałem ze nie pobiera prądu komp jak jest wyłaczony, ale zszokowaliscie mnie i to bardzo... więc mam takie pytanie jak mam do kontaktu podłączony przedłużacz taka listwe i w nim mam wyłącznik takze, więc jak pstrykne ten wyłącznik zeby całkowicie zablokowac dostep do prądu, wtedy prądu nie pobiera??

(Qbek50) #11

najlepiej to wyciągnąć przedłużacz z kontaktu aby nie miał styczności z prądem 8)

(lazikar) #12

Wtedy nie pobiera. :lol:

(fiesta) #13

A jak pstrykniesz wyłącznik od żarówki to pobiera ona prąd cz nie ??

(lazikar) #14

Proponuje zobaczyć parametry jednego z monitorów ( Sa pod linkiem plik PDF )

Pobór mocy wszystko wyjaśni.

http://img.ktr.pl/m/monlgf700b/monlgf700b.pdf

(Idealny3) #15

dzieki ci za informacje, normalnie ciekawych żeccy czasami się dowiaduje, myślałem ze to oczywiste że jak mam kompa wyłączonego to pradu nie pobiera a tu zonk :smiley: :smiley:

Myslałem że jest to bardzo głupie pytanie jakie zadał autor tego tematu, a tu zmieniłem zdanie :o

(Qbek50) #16

jeżeli kontakt ma diodę - zebyś w nocy wiedział gdzie jest wlącznik to pobiera :lol:

(Skubisze) #17

Lazikar ma rację dopóki nie odłączy się całkowicie zasilania od kompa, pobiera on prąd.

Jak wyłączysz listwę to nie pobiera.

Podam Ci przykład może nie najlepszy, ale jednak: mam myszkę optyczną, dopóki nie wyłączę listwy myszka świeci, więc jest pobór prądu.

(JNJN) #18

Zasilacz w standardzie ATX podaje cały czas napięcie + 5V na płytę główną,tryb standby.

Moc pobierana może 1 do kilku watów.

Więc należy wyłączyć kompa na listwie zasilającej.

(Petro20) #19

Oczywiście, że nie pobiera prądu. Ja zawsze jak wyłączam kompa to robie pstryk na listwie. Czasem listwe też z gniazdka wyłącze, ale to jak jest burza :smiley:

Widzicie, jakiego chłopak doznał szoku. :smiley: Mam nadzieje, że z tego wyjdziesz :wink: :lol:

(Idealny3) #20

dostałem szkodu, bo dałbymn sobie nawet reke uciąć że proda nie pobiera a tu :o :o I jednak bym stracił ręke jak bym sie z koms załozył :smiley:

Ale teraz juz wiem, codziennie bede wyłączał przyciskiem listwe aby mi nie zrzerało prądu ::D:D