Pytanie!

czesc mam pyatnie a mianowicie jezeli komputer standardowo wyłończe --start —wyłończ komputer —zamknij i czekam az sie wyłończy no i jak sie wyłończy czy cos on pobiera pradu ?? dzieki odp.

jak jest wyłączony ? Jak tak to tylko zasilanie listwy jeżeli masz w ogóle listwe 8)

a czy jak wyłącze żarówke to tez pobiera prąd??

odp. na twoje pytanie, jest taka że jeśli masz cos wyłączone to nie pobiera prądu !!

Pobiera. Niewiele ale jednak.

Sam komputer może znikomą ilość, ale monitor w stanie czuwania troche tak.

A niby z jakiej racji ma pobierać prąd oczywiście że nie pobiera heheh jedynie dioda od monitora :smiley:

I tu się mylisz.

Aby komp był uruchomiony z klawiatury musi dochodzić do płyty głównej prąd.

Monitor w stanie czuwania ok 5 - 7W. :lol:

no ale jak monitor wyłącze to nie pobiera prądu??

a jak ma pobierać monitor prąd jak go wyłączysz ?

Wtedy ok 2W ( Zależy jaki Monitor) jak nie wyłączysz zasilania na listwie. Do elektroniki musi dochodzić napięcie. :smiley:

ej słuchajcie , mam takie pytanie w takim razie, bo normalnie to ja szkodu doznałem, zawsze wiedziałem ze nie pobiera prądu komp jak jest wyłaczony, ale zszokowaliscie mnie i to bardzo… więc mam takie pytanie jak mam do kontaktu podłączony przedłużacz taka listwe i w nim mam wyłącznik takze, więc jak pstrykne ten wyłącznik zeby całkowicie zablokowac dostep do prądu, wtedy prądu nie pobiera??

najlepiej to wyciągnąć przedłużacz z kontaktu aby nie miał styczności z prądem 8)

Wtedy nie pobiera. :lol:

A jak pstrykniesz wyłącznik od żarówki to pobiera ona prąd cz nie ??

Proponuje zobaczyć parametry jednego z monitorów ( Sa pod linkiem plik PDF )

Pobór mocy wszystko wyjaśni.

http://img.ktr.pl/m/monlgf700b/monlgf700b.pdf

dzieki ci za informacje, normalnie ciekawych żeccy czasami się dowiaduje, myślałem ze to oczywiste że jak mam kompa wyłączonego to pradu nie pobiera a tu zonk :smiley: :smiley:

Myslałem że jest to bardzo głupie pytanie jakie zadał autor tego tematu, a tu zmieniłem zdanie :o

jeżeli kontakt ma diodę - zebyś w nocy wiedział gdzie jest wlącznik to pobiera :lol:

Lazikar ma rację dopóki nie odłączy się całkowicie zasilania od kompa, pobiera on prąd.

Jak wyłączysz listwę to nie pobiera.

Podam Ci przykład może nie najlepszy, ale jednak: mam myszkę optyczną, dopóki nie wyłączę listwy myszka świeci, więc jest pobór prądu.

Zasilacz w standardzie ATX podaje cały czas napięcie + 5V na płytę główną,tryb standby.

Moc pobierana może 1 do kilku watów.

Więc należy wyłączyć kompa na listwie zasilającej.

Oczywiście, że nie pobiera prądu. Ja zawsze jak wyłączam kompa to robie pstryk na listwie. Czasem listwe też z gniazdka wyłącze, ale to jak jest burza :smiley:

Widzicie, jakiego chłopak doznał szoku. :smiley: Mam nadzieje, że z tego wyjdziesz :wink: :lol:

dostałem szkodu, bo dałbymn sobie nawet reke uciąć że proda nie pobiera a tu :o :o I jednak bym stracił ręke jak bym sie z koms załozył :smiley:

Ale teraz juz wiem, codziennie bede wyłączał przyciskiem listwe aby mi nie zrzerało prądu ::D:D