Pytanko,co do zrobienia kabelka z wtykiem RJ45 i RJ12


(Alfa1978) #1

jak w temacie :slight_smile:

pytam ponieważ chcę założyć, i w ogóle się najpierw doradzić,przed jutrzejszym zakupem tych wtyczek oraz kabla czy będzie współpracował ruter mój, który wiadomo ma wejścia z tyłu na wtyk RJ45 a w moim laptopie jest karta sieciowa która ma wyjście na wtyk mniejszy czyli ten modemowy chyba RJ12/telefoniczny/ /jeśli się nie mylę :? / i teraz pytanko,czy jak zrobię taki kabel z z jednej strony będzie założony wtyk RJ45 a z drugiej ..RJ12 to czy będzie to wszystko współpracować /karta w laptopie/- ruter.Sorki może za takie banalne pytanie, ale widzę że w tej karcie w laptopie to wejście na wtyk ma tylko 2 nózki złote,natomiast w ruterze wiadomo,więcej nóżek i większy wtyk.. :expressionless: Aha w laptopie po wejściu w właściwości tej karty sieciowej/modemu/ piszę, Karta PC Fast Ethernet D-Link DFE-650 czyli powinna pociągnąć neta,z rutera,do którego jest podłączony też stacjonarny komputer? Chcę po prostu podzielić się łączem przez ruter z laptopem też za pomocą tego kabla .Według was powinien pojawić się net też w laptopie za pomocą tych wtyków /różnych../Proszę o pomoc :frowning:


(Revolver0) #2

Coś mi się wydaje że ta co jest RJ12 jest modemem telefonicznym/fax modem /ewentualnie modemem adsl choć wygląda że twój laptop to stara konstrukcja więc raczej odpada. Chyba będziesz musiał zakupić Karty PCMCIA z lanem i później tylko rj-45 i korzystasz z dobrodziejstw internetu.


(Alfa1978) #3

od tego co kupowałem tego lapka,to normalnie twierdził,przysięgał że miał podobno/ ten kabelek co w stacjonarnym kompie../ na chwilę wyciągną , podłączył do tej karty w laptopie,.i był internet :expressionless: a zgadza się, laptop to stary model,Dell PPX.. ale ja go kupiłem przeważnie po to, żeby za pomocą jego sygnał w antenach radiówkach ustawiać,a kupiłem go za grosze :slight_smile: stan super, wygląd :slight_smile: Więc co? Nic mi nie pozostaję ,jak taki kabel "stworzyć,z tymi wtykami,i spróbować nie? Ewentualnie zakupić tą kartę http://allegro.pl/item445354084_karta_s ... ep_wr.html i zrobić kabel na 2 końcówki RJ45,jedną końcówkę podłączyć z tyłu rutera,a drugą do lapka w tą kartę na usb nie? Ale czy ta karta się sprawdza co podałem w linku?? :roll:


(Bolo92) #4

Co do karty to nie mam pojęcia jak to będzie się sprawować.

Masz tam jakie PCMIA ?

Co do tej USB>RJ45 to możnaby spróbować lub google pytać.

Co do WiFi na USB to niebardzo raczej PCMIA o ile tam masz, a jeżeli nie masz to USB i stawiać sztywno laptopa kabel żeby nie haratać sieciówką i nie przesuwać laptopa jak masz wpiętą antene.


(Alfa1978) #5

tak "lukłem" tam w w menadżer urządzeń i są.. karty PCMCIA -kontroler Texas Instruments PCI-1225 CardBus

a w ogóle to mam oprócz tej modemowej karty ,jeszcze jedną jakąś wsuniętą tam i na niej pisze 100Mbps Fast Ethernet Pc Card D-link jestem zielony co to za karty,pewnie sieciowe jednak #-o


(Bolo92) #6

No to skoro wiesz jak się nazywa RJ-45 i jak wygląda to powinieneś już znaleźć ją.


(Alfa1978) #7

ale co znaleść? Kartę sieciową? na PCMCIA?


(Kolmar) #8

alfa78 , ale kombinujesz z tym internetem. Użytkownik Maestro00 podał ci już bardzo dobre propozycje rozwiązania Twego problemu więc dlaczego z tych rad nie skorzystasz ?


(Alfa1978) #9

bo jednak nie da się wtyczki podłączyć do laptopa z rutera /bo to wtyk na RJ-12,w karcie w laptopie jest/ a to co Maestro00 napisał i schemacik nawet zapodał,,to nie pasuję i to :frowning:


(Alfa1978) #10

bo jednak nie da się wtyczki podłączyć do laptopa z rutera /bo to wtyk na RJ-12,w karcie w laptopie jest/ a to co Maestro00 napisał i schemacik nawet zapodał,,to nie pasuję i to :frowning:


(Kolmar) #11

Przeczytaj, a zrozumiesz. Najprostsze metody są najlepsze.

http://www.dipol.com.pl/wlan_w_domu_jed ... _bib88.htm


(Alfa1978) #12

2-ga sprawa to za diabła nie potrafię rutera swojego skonfigurować :-x

rokko fajny poradnik,przyda się :slight_smile:


(Kolmar) #13

Wszystko powinno być w instrukcji znajdującej się w pliku PDF na dołączonej płytce.


(Alfa1978) #14

oj dzięki ci za podprowadzenie widzę jaśniej w tym PDF ale... szkoda że jest w języku angielskim nie kumam za bardzo,ale już lepsza instrukcja jest jak "nic"


(Kolmar) #15

http://www.translationsoftware4u.com/sy ... ator.shtml


(Alfa1978) #16

o oo jesteś wielki jak to można nawet przerobić na nasz język,ale co ja muszę wrzucić PDF tam w ten translator..? Tylko oczywiście też po angielsku jest instrukcja w tym podanym linku przez ciebie i się jak na razie głowię co i jak

:? A demo tego translatora nie ma naszego języka PL i to :frowning:


(Kolmar) #17

Podaj markę i model routera to może znajdzie się w sieci polską instrukcję.

Nie testowałem tego programu, w jego opisie pisało, że wspiera język polski.


(Alfa1978) #18

ok będe wdzięczny.. bo szukam ale mnie jedno dziwi, że każdy piszę żeby do wejścia w ruterze w miejsce WAN podłączyć kabel od modemu,, :frowning: kurcze a ja ma radiówkę wieć tylko mam kabel od karty sieciowej RJ45 i kabel antenowy na RP-SMA ..a pro po twoich pytań to..

model rutera; D-Link DI 524


(Kolmar) #19

Wszystko pisze w tym odnośniku, który wcześniej podałem. Zerknij na Wariant 3.

Poszukam


(Alfa1978) #20

no to ja się nie dziwie,że nie daje rady skonfigurować "samego rutera" jak jeszcze wyczytałem, że muszę dokupić punkt dostępowy działający w trybie klienta (APClient) i to właśnie jego muszę najpierw podłączyć do wejścia w ruterze WAN i dopiero skonfigurować.. :frowning: a ja myślałem że sam ruter wystarczy :expressionless: tu mnie kolega też troche raczej zmylił viewtopic.php?f=15&t=274983 :frowning: