Pytanko,co do zrobienia kabelka z wtykiem RJ45 i RJ12

jak w temacie :slight_smile:

pytam ponieważ chcę założyć, i w ogóle się najpierw doradzić,przed jutrzejszym zakupem tych wtyczek oraz kabla czy będzie współpracował ruter mój, który wiadomo ma wejścia z tyłu na wtyk RJ45 a w moim laptopie jest karta sieciowa która ma wyjście na wtyk mniejszy czyli ten modemowy chyba RJ12/telefoniczny/ /jeśli się nie mylę :? / i teraz pytanko,czy jak zrobię taki kabel z z jednej strony będzie założony wtyk RJ45 a z drugiej …RJ12 to czy będzie to wszystko współpracować /karta w laptopie/- ruter.Sorki może za takie banalne pytanie, ale widzę że w tej karcie w laptopie to wejście na wtyk ma tylko 2 nózki złote,natomiast w ruterze wiadomo,więcej nóżek i większy wtyk… :expressionless: Aha w laptopie po wejściu w właściwości tej karty sieciowej/modemu/ piszę, Karta PC Fast Ethernet D-Link DFE-650 czyli powinna pociągnąć neta,z rutera,do którego jest podłączony też stacjonarny komputer? Chcę po prostu podzielić się łączem przez ruter z laptopem też za pomocą tego kabla .Według was powinien pojawić się net też w laptopie za pomocą tych wtyków /różnych…/Proszę o pomoc :frowning:

Coś mi się wydaje że ta co jest RJ12 jest modemem telefonicznym/fax modem /ewentualnie modemem adsl choć wygląda że twój laptop to stara konstrukcja więc raczej odpada. Chyba będziesz musiał zakupić Karty PCMCIA z lanem i później tylko rj-45 i korzystasz z dobrodziejstw internetu.

od tego co kupowałem tego lapka,to normalnie twierdził,przysięgał że miał podobno/ ten kabelek co w stacjonarnym kompie…/ na chwilę wyciągną , podłączył do tej karty w laptopie,.i był internet :expressionless: a zgadza się, laptop to stary model,Dell PPX… ale ja go kupiłem przeważnie po to, żeby za pomocą jego sygnał w antenach radiówkach ustawiać,a kupiłem go za grosze :slight_smile: stan super, wygląd :slight_smile: Więc co? Nic mi nie pozostaję ,jak taki kabel "stworzyć,z tymi wtykami,i spróbować nie? Ewentualnie zakupić tą kartę http://allegro.pl/item445354084_karta_s … ep_wr.html i zrobić kabel na 2 końcówki RJ45,jedną końcówkę podłączyć z tyłu rutera,a drugą do lapka w tą kartę na usb nie? Ale czy ta karta się sprawdza co podałem w linku?? :roll:

Co do karty to nie mam pojęcia jak to będzie się sprawować.

Masz tam jakie PCMIA ?

Co do tej USB>RJ45 to możnaby spróbować lub google pytać.

Co do WiFi na USB to niebardzo raczej PCMIA o ile tam masz, a jeżeli nie masz to USB i stawiać sztywno laptopa kabel żeby nie haratać sieciówką i nie przesuwać laptopa jak masz wpiętą antene.

tak “lukłem” tam w w menadżer urządzeń i są… karty PCMCIA -kontroler Texas Instruments PCI-1225 CardBus

a w ogóle to mam oprócz tej modemowej karty ,jeszcze jedną jakąś wsuniętą tam i na niej pisze 100Mbps Fast Ethernet Pc Card D-link jestem zielony co to za karty,pewnie sieciowe jednak #-o

No to skoro wiesz jak się nazywa RJ-45 i jak wygląda to powinieneś już znaleźć ją.

ale co znaleść? Kartę sieciową? na PCMCIA?

alfa78 , ale kombinujesz z tym internetem. Użytkownik Maestro00 podał ci już bardzo dobre propozycje rozwiązania Twego problemu więc dlaczego z tych rad nie skorzystasz ?

bo jednak nie da się wtyczki podłączyć do laptopa z rutera /bo to wtyk na RJ-12,w karcie w laptopie jest/ a to co Maestro00 napisał i schemacik nawet zapodał,to nie pasuję i to :frowning:

bo jednak nie da się wtyczki podłączyć do laptopa z rutera /bo to wtyk na RJ-12,w karcie w laptopie jest/ a to co Maestro00 napisał i schemacik nawet zapodał,to nie pasuję i to :frowning:

Przeczytaj, a zrozumiesz. Najprostsze metody są najlepsze.

http://www.dipol.com.pl/wlan_w_domu_jed … _bib88.htm

2-ga sprawa to za diabła nie potrafię rutera swojego skonfigurować :-x

rokko fajny poradnik,przyda się :slight_smile:

Wszystko powinno być w instrukcji znajdującej się w pliku PDF na dołączonej płytce.

oj dzięki ci za podprowadzenie widzę jaśniej w tym PDF ale… szkoda że jest w języku angielskim nie kumam za bardzo,ale już lepsza instrukcja jest jak “nic”

http://www.translationsoftware4u.com/sy … ator.shtml

o oo jesteś wielki jak to można nawet przerobić na nasz język,ale co ja muszę wrzucić PDF tam w ten translator…? Tylko oczywiście też po angielsku jest instrukcja w tym podanym linku przez ciebie i się jak na razie głowię co i jak

:? A demo tego translatora nie ma naszego języka PL i to :frowning:

Podaj markę i model routera to może znajdzie się w sieci polską instrukcję.

Nie testowałem tego programu, w jego opisie pisało, że wspiera język polski.

ok będe wdzięczny… bo szukam ale mnie jedno dziwi, że każdy piszę żeby do wejścia w ruterze w miejsce WAN podłączyć kabel od modemu, :frowning: kurcze a ja ma radiówkę wieć tylko mam kabel od karty sieciowej RJ45 i kabel antenowy na RP-SMA …a pro po twoich pytań to…

model rutera; D-Link DI 524

Wszystko pisze w tym odnośniku, który wcześniej podałem. Zerknij na Wariant 3.

Poszukam

no to ja się nie dziwie,że nie daje rady skonfigurować “samego rutera” jak jeszcze wyczytałem, że muszę dokupić punkt dostępowy działający w trybie klienta (APClient) i to właśnie jego muszę najpierw podłączyć do wejścia w ruterze WAN i dopiero skonfigurować… :frowning: a ja myślałem że sam ruter wystarczy :expressionless: tu mnie kolega też troche raczej zmylił viewtopic.php?f=15&t=274983 :frowning: