Pytanko o karte sieciową

WItam.Mam internet radiowy 512 dostarczany przez access point. Chodzi mi o to zeby uzyskać wlan w domu do lap opa i telefonu przy użyciu tego urzadzenia http://www.allegro.pl/item395392478_kar … 50_m_.html

Niestety tego AP (aktualnie posiadanego) nie moge wykożystać do tego celu

Wiec wpadłem na pomysł tego urzadzenia czy moge spokojnie kupować ?

Acces Point to jest u Ciebie w domu, on pewnie odbiera.

A żeby rozsyłać go trzeba jeszcze kupić Acces Point.

A jeżeli do komputera Ci idzie kabel od anteny na dachu to Acces Point z trybem client+Access Point.

A ta karta to na “sete” ma 350m ^^ za taką cene to może 150 może.

Dokładnie to wygląda to tak Antena>AP>Mój komp

Nie chce jakiś pożadnych kart bo laptop używam sporadycznie głownie mi chodzi o tel żeby na nim uzyskać Wlan jak leże w łozku zeby jeszcze popisaćna gg itp :stuck_out_tongue:

Ogólnie czy ta karta Dostarczy na moj tel internet ?

Komputer musiałby być włączony jeżeli tel miałby dostawać internet bo inaczej nie ma jak bez AP drugiego.

Dwa nie wiem jak z telefonami jest z przypisywaniem adresu IP i z siecią ad-hoc.

Trzy sprzedawcy się spytaj czy karta obsługuje tryb ad-hoc.

Później jakby wszystko się zgadzało, musiałbyś poprostu udostępnić internet z połączenia pierwszego do drugiego.

1połączenie-internet, 2 połączenie-ta karta WiFi.

Ustawić inną klase adresów na karcie WiFi np. 10.0.0.1 jako IP maska 255.255.255.0 i zezwolić na udostępnienia internetu dalej.

Ustawić sieć ad-hoc w karcie.

Na tel znaleźć sieć i połączyć się do niej, wpisać konfigurację 10.0.0.2, maska 255.255.255.0, brama 10.0.0.1, DNS 10.0.0.1 bodajże i w miare powinno chodzić.