Pytanko

Czy na moim sprzęcie (PentiumIII 500 MHz, 192 MB RAM, TNT2 32 MB RAM) warto instalować Windows XP (zaznaczam, że nie używam komputera do grania)?

Z góry serdeczne dzięki. :smiley:

Niestety nie polecam. :?

Kiedyś instalowałem i chodziło jako-tako. Warto wyłaczyć jeszcze efekty graficzne Windowsa.

z widokiem klasycznym - nie Luna - i wyłączonymi wszystkimi efektami wizualnymi XP może to i będzie chodziło :roll: ale nie spodziewaj się, że będzie “klik i otwarte” raczej będzie “klik i… otwarte” ;]

vide mój podpis - ale ta twoja ilość RAM… Znam to z autopsji… Konkretnie, to jak uruchomisz winde, zostanie jakieś 20-25 MB wolnej pamięci…

Aktualnie mam 2000 Professional i 64 MB RAMu (ale dzisiaj dokupię 128 i będę miał 192 MB RAM). Czy 2000 będzie śmigał ze 192 RAMu (bo teraz kilka włączonych programów i mam zmułę)?

Z góry serdeczne dzięki. :smiley:

zdecydowanie lepiej będzie radził sobie Win2000 od XP :slight_smile:

przecież korzystasz jeszcze z internetu więc potrzebujesz “zabezpieczeń”… dokładając to wszystko ten XP będzie miał naprawdę ciężkie życie ;]

Wiesz co? Dokupienie jeszcze ze 128 MB załatwi sprawę, i w XP, i w 2000 :slight_smile:

Czyli co, 192 RAMu nie wystarczy dla Wina 2000 żeby naprawdę śmigał?

raczej wręcz odwrotnie :lol: dołożyć nieco mocy swojemu Windowsowi 8)

Gdy będziesz w posiadaniu min. 256 MB RAM, to XP będzie działał naprawde dobrze… Ja narzekam tera tylko na moc obliczeniową, pamięci mi nie braknie nigdy :slight_smile:

DUCH , Nie rozumiem Cię. :frowning:

Złączono Posta : 07.07.2005 (Czw) 13:13

Ale teraz mi chodzi o to, czy przy 192 MB RAMu Widows 2000 Professional będzie śmigał?

dr_idea :slight_smile:

dołożysz RAMu więc przyspieszysz dziłanie systemu :slight_smile: nic trudnego :wink:

Śmigał nie będzie, będzie pracował i się troszke mulił… Miałem w szkole ten system, proce 700 MHz, 128 MB RAM i troche niewygodnie się pracowało, a system uruchamiał się 10 min. :!: :roll: :shock:

A i jeszcze -

Na takim procu wszystko będzie śmigać :smiley: :smiley:

Dodam, że na moim komputerze panuje czystość i porządek (może to coś zmieni :frowning: ).

dodanie RAMu zmieni :slight_smile:

ale XP to żarłok więc jeśli chcesz to spróbuj :slight_smile: Windows 2000 napewno będzie lepiej pracował :slight_smile:

Wiele to nie zmieni… Radze pospieszyć się z kupnem RAM i nie patyczkować się z tym… Jeżeli aktualnie masz Winde 98 to pozostań na tym do zakupu RAM, bo komfortu nie uświadczysz…

eee ja mam duron 750 128 ramu i mam Xp i nie narzekam dzis zrobie formata zainstsluje sp2 i zobacze ja kbeje chodziło ale ogólnie z sp1 włącza i wyłącza się w 50 sek więc czemu nie ?

Mam identyczny układ tylko że ramu niemal 300Mb

całe efekty wizualne wyłączone

do tego kilka usług ustawiłem na “wyłączony”

Filmów nie pooglądasz :expressionless:

ale do pracy się nadaje nawet przy uruchomionych dwóch kontach użytkowników

No i nie przesadzać z ilością uruchomionych programów bo można go zabić