Python - nauka, zadania

Witam!

 

Mam lat 15 i chciał bym zacząć przygodę z programowaniem (już zacząłem), jako pierwszy język wybrałem Python . Dlatego że już zacząłem go w szkole , ale to strasznie mało . 

Mam pytanie :

Ile trwa nauka języka (np.Python), abym go już w mare poznał i mógł przejść do następnego ? 

 

No i czy byście mogli dać mi parę prostych programów do rozwiązania ?

Chodzi mi polecenia .

Znam już trochę pętle, a w taki sposób będę poznawał wiele innych funkcji poprzez szukanie .

 

 

Co do problemów:

noo to co w szkole pół roku raz w tygodniu po 45 min , 

No i trochę w domu a teraz chce na poważnie , 

Naprawdę dobra książka:

http://swaroopch.com/notes/Python_en-Preface

 

Napisana bardzo ludzkim (aczkolwiek angielskim) językiem.

Jeśli któryś z was się na tym zna (Python) no był bym wdzięczny jak by się ze mną z kontaktował na pw .

Ten ktoś dawał by mi coś do napisania a ja bym to rozwiązywał … 

Wydaje mi się że taka nauka jest najskuteczniejsza, bo testujemy ją w praktyce . 

I oczywiście ten ktoś by miał dobry uczynek i bym się za niego w kościułku pomodlił  :mrgreen:  .

 

No a co do książki to po próbuje ją poczytać . 

  1. Wątpię, że komuś będzie się chciało prywatne zajęcia pewnie z 200pln/h cię wyniosą.

 

noo dobra , a nie mógł byś mi podać jakiś zadań na dzień dzisiejszy ? 

Jedne trudne drugie troch łatwiejsze …

Mniej więcej żebym wiedział na co stać Pythona . 

W sumie to nie, bo nie chce mi się myśleć i nie chce mi się potem tego sprawdzać (aczkolwiek pieniądze mnie motywują). Tu masz zadania, które możesz sprawdzić sam po przez wysłanie kodu źródłowego. Jest ich dużo, wybierz sobie coś i ćwicz

Są też strony do interaktywnej nauki, np. www.codecademy.com/tracks/python

oh dziękuje . 

 

I w razie czego to mogę założyć nowy temat jak czegoś nie będę rozumiał potem … ?

Jasne. Python to prosty i stosunkowo popularny język, więc na pewno znajdzie się parę osób do pomocy.

Bardzo się ciesze ale myślę że nie muszę płacić za naukę bo co piątek w szkole jest kółko informatyczne na 2 lekcje …

A wtedy bez tych “nie ogarów” z klasy dobrze idzie . 

W razie czego to na pewno się odezwę, a jak złapie trochę doświadczenia to myślę że będę dzielić się razem z innymi .