Python - okno po włączeniu znika

(Ilona 88) #1

Czegoś istotnego nie zrobiłam, jest to pierwszy dzień z programowaniem, zainstalowalam python'a i total commander'a, zrobilam kilka zadan- (programów), które dzialają, ale po wyłaczeniu, gdy na nowo otwieram to-czarne okno ...exe pojawia się i w ułamku sekundy znika. Pewnie banalny problem, ale nie umiem sobie poradzić. Jeśli ktoś może podpowiedzieć... :slight_smile:

Pozdrtawiam.

(Sawyer47) #2

A nie można najpierw uruchomić linii komend i dopiero później uruchomić program wykonywalny?

Możesz też na końcu skryptów dodać np. kod raw_input() → czyli wywołać funkcję wbudowaną, która będzie czekała na wpisanie czegokolwiek przez użytkownika, wtedy okno wiersza poleceń nie zamknie się dopóki nie naciśnie się entera.

(Ilona 88) #3

Błąd polegał na tym, że miałam polskie znaki w komentarzu... myslalam, ze to tyczy sie glównie zmiennych... a funkcje raw_input() wykorzystałam by po zakończeniu liczenia nie znikalo okno dos, dziękuję.

(marcin_rom) #4

Po pierwsze: komentarz jej tylko dla osoby która piszę program aby się nie pogubił

Po drugie: komentarz zaczyna się od znaku # po którym można pisać nawet z niemieckimi znakami specjalnymi

Po trzecie:komentarz nie ma wpływu na działanie programu

może by tak skorzystać z modułu time

polecam zerkać na stronę http://python.org.pl/

Pozdrawiam

:smiley: