Python - okno po włączeniu znika

Czegoś istotnego nie zrobiłam, jest to pierwszy dzień z programowaniem, zainstalowalam python’a i total commander’a, zrobilam kilka zadan- (programów), które dzialają, ale po wyłaczeniu, gdy na nowo otwieram to-czarne okno …exe pojawia się i w ułamku sekundy znika. Pewnie banalny problem, ale nie umiem sobie poradzić. Jeśli ktoś może podpowiedzieć… :slight_smile:

Pozdrtawiam.

A nie można najpierw uruchomić linii komend i dopiero później uruchomić program wykonywalny?

Możesz też na końcu skryptów dodać np. kod raw_input() → czyli wywołać funkcję wbudowaną, która będzie czekała na wpisanie czegokolwiek przez użytkownika, wtedy okno wiersza poleceń nie zamknie się dopóki nie naciśnie się entera.

Błąd polegał na tym, że miałam polskie znaki w komentarzu… myslalam, ze to tyczy sie glównie zmiennych… a funkcje raw_input() wykorzystałam by po zakończeniu liczenia nie znikalo okno dos, dziękuję.

Po pierwsze: komentarz jej tylko dla osoby która piszę program aby się nie pogubił

Po drugie: komentarz zaczyna się od znaku # po którym można pisać nawet z niemieckimi znakami specjalnymi

Po trzecie:komentarz nie ma wpływu na działanie programu

może by tak skorzystać z modułu time

polecam zerkać na stronę http://python.org.pl/

Pozdrawiam

:smiley: