[python3] Pomoc w uruchomieniu skryptu

Cześć.

Potrzebuje pomocy w uruchomieniu skryptu który tłumaczy słówka. Niestety temat programowania jest mi obcy, i po samodzielnych próbach postanowiłem napisać tutaj. Korzystam z Windowsa 10 64 bity.

Zainstalowałem Pythona 3(64 bit),beautifulsoup4-4.6.0. Przerzuciłem vocab.de do tego samego folderu. Niestety wiersz poleceń po uruchomieniu otwiera się i natychmiast zamyka. Tutaj jest skrypt: LINK

Proszę o wskazówki.

1 polubienie

Zakładam, że dobrze masz zainstalowanego i skonfigurowanego w systemie pythona!

Nie uruchamiasz tego przez klikanie w skrypt bo on się wykona i skończy więc nawet okna z wierszem poleceń nie zobaczysz. Musisz uruchomisz skrypt z wiersza poleceń, by to zrobić w najprostszy sposób (mam nadzieję, że w W10 to działa nadal) musisz:

  1. wejść do folderu ze skryptem
  2. trzymając SHIFT na klawiaturze kliknąć na biały tle okna z folderami prawy przycisk myszki (tak jakbyś tworzył nowy folder)
  3. wybrać Otwórz okno polecenia tutaj

Teraz w terminalu podajesz nazwę skryptu i zatwierdzasz enterem. W ten sposób uruchamiasz skrypt, możesz też dodać jakieś dodatkowe polecenia o ile jakiś wymaga.

Nie wiem jak skrypt działa i jak z niego korzystać to musisz doczytać sam w dokumentacji, ja Ci tylko dałem przepis na to jak go uruchamiać.

Od 1703 (CU) chyba już jest tam z Shiftem PowerShell ale to raczej nie powinno przeszkadzać.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/shiftright-click-gives-me-powershell/bb04e7db-b5e9-45d1-b086-325e8f70ae15?auth=1

Nie wiem, może W10 jest poza kręgiem moich nawet najmniejszych zainteresowań :stuck_out_tongue: .

Uwaga off-top
Poza tym na głównej coś wspominali o nowym windowsie Polaris (?) więc chyba ludzie mieli rację pisząc że 10 to wielka, otwarta beta :smiley: .

Okej. Upewniłem się że skonfigurowałem pythona. Zainstalowałem soup, requests z wiersza poleceń. Autor piszę że skrypt nie potrzebuje żadnych parametrów i powinnien odpalić z marszu. Niestety otrzymuje taki wynik:

PS C:\Users\XXX\Desktop\kindle-to-memrise-master> ./kindle2memrise.py
Traceback (most recent call last):
  File "C:\Users\xxxx\Desktop\kindle-to-memrise-master\kindle2memrise.py", line 12, in <module>
    from bs4 import BeautifulSoup
ModuleNotFoundError: No module named 'bs4'
PS C:\Users\XXXX\Desktop\kindle-to-memrise-master>

Rozumiem że coś jest nie tak z BeautifulSoup?

Nie masz modułu bs4. To tak w skrócie czego konkretnie dotyczy ten błąd.

Niestety ja pythonowcem nie jestem, a obecnie zajmuję się czymś innym więc nie mam za bardzo czasu googlować problemu, na szybko coś tam znalazłem, ale nic z sensownym rozwiązaniem:


Patrząc na dokumentację
https://www.crummy.com/software/BeautifulSoup/bs4/doc/
chyba prościej byłoby odpalić VM z linuxem i uruchomić ten skrypt niż szukać problemu w windwosie.

EDIT:
Jeszcze coś takiego znalazłem:

Naprawiłem to, okazało się że najnowszy python nie wspiera BS od(tylko pythony do 3.5 wspierają BS4).

Skrypt ruszył. Ale i szybko się zatrzymał, wystąpił problem z kodowaniem UTF-8. Ale z tym sobie też poradziłem i skrypt ruszył na dobre!

Dzięki za pomoc!

1 polubienie