Q6600 vs Q8300

jak w temacie który lepszy do gier? co polecacie?

Jeżeli patrzeć tylko na wydajność, to Q8300 powinien być lekko lepszy w większości gier, ewentualnie prezentujący identyczną wydajność, a dodatkowo mniej prądu ciągnie. Czyli Q8300 jest lepszy.

chyba jednak q6600 bo ma większy cache

Będą podobnej wydajności, Q6600 więcej cache Q8300 wyższy zegar.

Ale ze względu na nowszy proces technologiczny brałbym Q8300.

no tak się właśnie zastanawiam nad tymi dwoma bo chce coś dobrać do mojego gtx260 i nie wykluczam podkręcania. także piszcie bo nie mogę się zdecydować.

W teorii Q8300 jest lepszy od Q6600, jednak w praktyce nie ma kompletnie żadnej odczuwalnej różnicy. Gdy bierzemy pod uwagę podkręcanie to sytuacja się zmienia: to Q6600 (głównie rewizja G0), w połączeniu z odpowiednią płytą główną, jest zdecydowanie lepszy niż Q8300.

Poczytajcie testy, a nie strzelacie co może być ważniejsze. Q8300 wykazuje zazwyczaj minimalnie wyższą wydajność, dodatkowo jest właśnie w nowym procesie technologicznym, dlatego właśnie ten procesor z tych dwóch bym wybrał.

Pytanie tylko, czy może jednak coś innego możemy wybrać? Składasz nowy komputer?

Nie składam. mam płytę gigabyte EP45-UD3LR. karta graf to geforce gtx 260, pamięć ram 2x2giga kingston hynix 8500’fsb 1066. zasilacz 650watt no i procek pentium dualcore E6500 2x2930mhz wykręcony na 4.01 ghz. mam wrażenie że procek nie radzi sobie z grafa . przy testach w 3dmark06 miał wręcz zerowe fps i chcę coś lepszego do nowych gier chodzi o procka bo reszta sprzętu ma max pół roku więc nie będę na razie nic zmieniał. dlatego mam nadzieje że pomożecie mi z wyborem procka.

Coś mi się nie wydaje, że 2 rdzenie Wolfdale podkręcone do 4GHz nie radzą sobie z tą grafiką. 3dmarki zostaw, powiedz lepiej jak komputer działa w gierkach i jakich.

włączyłem 3dmarka i procek miał 0 fps ale mam windowsa 7 i co prawda baterlfilda bc2 przeszedłem na praktycznie maks detalach. tak samo grałem w residenta evil 5 z wykorzystaniem direkt10 ale crisis na maks detalach troszke jak by się przytykał ale grać także szło. niby jeśli chodzi o gry to widać że działają bez przycięć no ale to może nadganiać grafika. tak więc pomóżcie co z tym zrobić czy zmieniać czy może już się to nie opłaca kosztem zmiany platformy za jakiś czas (gdzieś za rok może później) ? pomóżcie bo jestem zielony.

Dla samego 3dmarka byłeś gotów zmienić procesor mimo, że prawie wszystkie gry (Crysis na niewielu zestawach idzie na maksa) idą na maksa?

Oczywiście nie opłaca się wymieniać procesora teraz, odezwij się do nas jak więcej gier przestanie ładnie chodzić.

nie mam nadzianych starych tylko sam kupuje a chce zmienić bo na swojego E6500 mam kupca za 200zl. więc dużo nie musiałbym dołożyć dlatego też właśnie myślę o wymianie a 3dmark to był tylko pretekst do zmiany i muszę się szybko decydować póki gościu jest chętny ;). czyli co radzicie dać sobie spokój i potem jak zmieniać to cały komp?

Ja bym dał sobie spokój.

dzięki waszej pomocy chyba tak zrobię. a jak już jest temat to już czysto teoretycznie waszym zdaniem który z tych dwóch procków może być wydajniejszy?

Już pisałem wyżej, Q8300 będzie wydajniejsze w grach, ale niewiele.

czyli w sumie nowe technologie górą;) dzięki wszystkim za podpowiedzi. pozdrawiam.