Q9450 + DFI LanParty DK P35 T2RS?

Witam co myślicie o tej płycie głównej i procku ? Komputer ma być na najbliższe 4-5 lat…

Czy będzie to dobra parka i podatna na OC ?

Kolega zastanawia się nad kupnem…

połączenie dobre, ale dla tego quada nie jest potrzebne extremalnei wysokie FSB wiec lepiej kupić jakąś płytkę z lepszym wyposażeniem i chłodzeniem, np MIS neo2 FIR/Foxconn P35a albo Gigabyte DS3

jaki fundusz na kupno?

a tak to bardzo dobre połączenie, kupi jakieś rewelacyjne chłodzenie (jeśli ma dużo kasy, to może chłodzenie wodne?) i ostre OC

ta płyta główna jest świetna do OC (chyba najlepsza, aczkolwiek skomplikowana)

Witam :slight_smile:

A oto cały zestaw kolegi :slight_smile: co o nim myślicie ?

Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz 12MB BOX ~950 zł

Fander FX120-B 120mm 39 zł

Karta GeForce 8800GTS ASUS 512MB EN8800GTS/HTDP/512M/A 680 zł DFI LanParty DK P35-T2RS Solid 385 zł

Samsung 750GB 7200 32MB HD753LJ 294 zł

Crucial BALLISTIX 2GB Dual 800MHz EPP Micron D9GMH 175 zł

2.1 Creative Inspire T3100 89 zł

Creative SB Audigy SE OEM 63 zł

Corsair CMPSU-520HXEU ATX 520W 282 zł

Antec Three Hundred 195 zł

LCD 22”Samsung SyncMaster 226BW 909 zł

4061 zł

Sprzęt bardzo dobry, dobrany chyba wzorowo ;]

Kolega będzie grał?

Jeżeli tak, to ja bym brał zdecydowanie 8400, różnica w grach i dużej części aplikacji będzie nie widoczna w stosunku do 4 jajek. Po za tym do rozrywki nie warto kupować części z tego przedziału cenowego. Wiem bo sam kiedyś kupiłem Athlona 1Ghz za ok 1 tyś. I wiem że nie warto lepiej kupić procesor za 500 zł a drugie 500 zatrzymać na koncie i za 2, 3lata kupić nowy procek. Tak wiec zdecydowanie Intel E8400+Foxconn P-35 różnica ok 600 zł za które kolega kupi w przyszłości lepszy procesor lub płytę i procesor.

Karta graf, w żadnym wypadku 8800GTS. Niech kupi teraz dobrą Asus 8800GS za 300 zł po wakacjach kiedy wyjdzie nowa generacja kart od AMD i Nvidii może sprzedać 8800GS i kupić nową kartę.

Reszta bardzo dobra i ja bym nic nie zmieniał.

Absolutnie nie warto kupić tego procka za 4,5 lat ten procesor to będzie zabytek, lepiej jak te zaoszczędzone pieniądze zatrzyma na koncie i w kupi póxniej coś bardziej adekwatnego do czasu zakupu.

Jeśli kolega lubi upgrade’ować kompa to niech się zastosuje do rad Kabuto , ale jeśli to ma być komputer na dłuższy okres czasu to ten zestaw co podałeś jest bardzo dobry ;]

Dokładnie ma to być PC na dłuższy okres czasu 4-5 lat :slight_smile:

4 rdzenie z racji tego że przyszłościowe bardziej od 2ch :slight_smile:

zastanów się co piszesz - cofnij się w rozwoju PC o 5 lat chciałbyś pracować na komputerq klasy p3/p4 - durony/athlony s.A ?? w konfiguracji z vistą :smiley: rynek się bardzo dynamicznie rozwija i co miesiąc pojawiają się nowe technologie… komputer na 5 lat chyba do przeglądania internetu i słuchania winampa.

Ale czy ja napisałem że kolega chce grać na full detalach przez najbliższe stulecie ?:x

Chodzi mi oto że następna zmiana pc będzie za około 5 lat… a te 4 rdzenie pozwolą na komfort dłużej niż e8x00…

to skoro kolega już wszystko wie i zaplanował to po co ten post ?? :-).

Po to aby się upewnić czy podzespoły ze sobą współgrają :stuck_out_tongue: i czy ew. za tą cenę można wziąść coś wydajniejszego co starczy na dłużej