Qilive qt19101 Nie włacza się

Cześć,

Tablet może i nie jest demonem prędkości ale do aplikacji w której koloruje się obrazki wystarczy.

A więc tablet qilive qt19101 jeszcze wczoraj był używany i nie było najmniejszego problemu a dziś nie reagował na przycisk włączania/wybudzania i nie reaguje na podłączenie do ładowarki.

Co wypróbowałem :

  • Nie wybudza się po podłączeniu do ładowarki ( powinien wybudzić się ).
  • Przytrzymać przycisk włączania/wybudzania przez 10 sek ( według instrukcji papierowej bo taka była z tabletem).
  • Podłączenie do ładowarki na 2 godziny ( nie wiem po co jak wczoraj gdy był odkładany na półkę miał 87%)
  • Tablet obok włącznika ma jakiś przycisk którego można wcisnąć za pomocą szpilki do wysuwania tacki sim ( od jakiegoś smartfona :sweat_smile: ), prawdopodobnie to restart :thinking:
  • Wciskanie na zmianę, w różnych kombinacjach +/- i power przez jakiś czas ( nic nie dało )
  • Podmiana ładowarki na inną, inny kabel usb, sprawdzone wszystkie gniazdka elektryczne w domu,

Brak mi już pomysłów co mogło się stać, dlaczego nie chciał wybudzić się, dlaczego nie reaguje na nic. Może ktoś z forum miał podobnie ?

Tablet nie upadł, nie ma żadnych śladów uszkodzeń,nie ma najmniejszej ryski

Edit.
Przed chwilą podłączyłem powerbank i ekran wybudził się ale logo baterii tak jakby świrował.

Edit.2
Widzę że prąd pobiera na wyświetlaczu powerbank’a ponieważ z 77% zeszło na 76%

Tak na 99% bateria Ci w nim padła.
Chemicznie poprostu się zestarzała.

Można to sprawdzić rozbierając urządzenie, podając na piny VCC i GND (gniazdo baterii) napięcie nominalne baterii z zasilacza laboratoryjnego (przy podłączonej baterii) i sprawdzając, czy się uruchomi.

Hmm tak z ciekawości spytam.

Czy uruchomi się na zasilaczu/ładowarce?
O ile będzie pasować inna bateria z tabletu która ma 3.7V i chyba 3000 mAh. Czy taka bateria będzie ok?

Jutro w wolnej chwili wezmę się za „rozkręcanie” (pewnym sensie ) tabletu :sweat_smile:

Ja uważam, że to niekoniecznie bateria. Może to też być płyta główna. Wtedy koniec. Trzeba będzie kupić nowy, bardziej markowy.

mimo to nie powinien działać, gdy jest podłączony do ładowarki?

Tak to chyba działa tylko z laptopami, że ruszą na ładowarce przy zepsutej/padniętej baterii.

Tak wygląda w środku. Bateria 5000mAh 3.7V :sweat_smile:



Myślałem że będą dwa kabelki od baterii jak w innym tablecie ale w domu jedyną baterię z 3 kabelkami to od głośnika BT :sweat_smile: tzn czerwony, biały i czarny.

Zwykle czarny i czerwony to zasilanie. Trzeci przewód jest podpięty do elementu termicznego, np. termistora, lub jakiegoś układu w baterii. Informuje on elektronikę o temperaturze, lub o konieczności przerwania zasilania. Tablet ruszy pewnie na baterii, bez tego trzeciego kabelka, ale będzie wtedy pozbawiony zabezpieczenia, więc w trakcie ładowania może dojść do uszkodzenia ogniwa, z zapaleniem się włącznie.

@wasabi1084 A ja zastanawiałem się po co jest ten trzeci kabelek (biały) :sweat_smile:

Wiem że z baterii idzie zasilanie.
Jako że obecnie nie mam miernika bo pożyczyłem to wziąłem jedną diodę led i przyłożyłem + do + (czerwony) i - do - ( czarny) no i jak wiadomo świeci :slight_smile:

Wiem jedno że w ten sposób g… zdziałam bo dioda nie pokaże jakie jest napięcie itd a jedynie że z baterii pewnym sensie „idzie prąd” :sweat_smile:

Awaryjnie tablet można uruchomić zwykle bez baterii. Tutaj, jest fajnie pokazane. jak to zrobić. :wink:

5000 mAh? Teraz s.arygkny mają więcej. Ststoc to pewnie.

°dmartfony.