QoS - ustalenie limitu prędkości dla klienta WAN (Sagemcom)

Witam

Posiadam router Sagemcom F@st 2704 - wiem, że nie jest to żaden majstersztyk, aczkolwiek działa bardzo sprawnie i na zasięg też nie można narzekać. Jak za takie pieniądze (50zł w Orange), to rewelacja :slight_smile:

Ostatnio chciałem jednak skonfigurować limit prędkości łącza dla jednego z komputerów w sieci domowej (Wi-Fi) i co prawda jest tam funkcja QoS, ale konfiguracja tego nie wygląda przyjemnie :smiley: Byłbym wdzięczny za pomoc, ew. stwierdzenie, że nie da się tego zrobić na tym oprogramowaniu (a chyba nic innego nie można za bardzo na to wgrać - ADSL). Poniżej screeny z panelu administracyjnego:

:arrow: http://imgur.com/a/kCC4G#0

ten QoS nie dziala w ogole dla wifi, spedzilem dobre 8 godzin, jeszcze Lan powiedzmy da sie ustawic piorytety ale o czyms wiecej mozna pomozyc. Ja rozwiazalem to w taki sposob, kupilem taniego tp-linka za 69zl (TP-LINK TL-WR740N) wgralem openwrt i wszystkim odpowiednio ograniczam :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź. Niestety raczej nie będę kupować nowego routera - mam jakiegoś TP-Linka w domu (Sagemcom’a mam na stancji) i mimo bardzo dobrych opinii w testach TP-Link ma ogromne problemy z nawiązywaniem połączenia (w jednym teście wspomnieli, że czasami wolno łączy, ale nie sądziłem, że AŻ TAK). To już drugie urządzenie, jedno zostało wymienione na gwarancji, bo w ogóle przestał łączyć - tu na szczęście TP-Link nie kombinował i po prostu dali nowy. Jak już załapie, jest ok, ale resetowanie to koszmar - czasmi nawet 2h po resecie nie ma internetu :stuck_out_tongue: Najlepsze wyjście, to resetować go w kółko, aż w końcu załapie szybciej, bo czekanie może być naprawdę długie. Z żadnym poprzednim routerem (Livebox, jakiś Edimax też się trafił) nie było takiego problemu. A aktualizacji oprogramowania od producenta jak nie było, tak nie ma :slight_smile:

bo uzywaja tp-linka na domyslnym firmware ktore jest do dupy. Najlepiej wgrac openwrt, dd-wrt etc i 99%-100% problemow znika