Qos w tplink TD-W8901G

Witam czy jest tu ktoś kto wie jak skonfigurować qos w routerze tplink TD-W8901G .Chodzi o to że sąsiad ostro pobiera torrenty przez co internet w moim lapku ledwo żyje.Pomoże ktoś??

W moim routerze wygląda to tak, podajesz parametry twojego łącza i włączasz QoS (Enable QoS), pod spodem ustalasz priorytety i limit szerokości pasma dla każdego portu przełącznika i dla AP, jeśli jest podpięty kablem, patrzysz do którego portu i dla niego ustawiasz ograniczenia, czyli szerokość pasma i np. najniższy priorytet i zaznaczasz enable przy tym porcie. Jeśli Ty dostarczasz sąsiadowi łącze i nie życzysz sobie, aby pobierał torrenty, przyblokuj porty na routerze.

Pozdrawiam!

No właśnie tylko które to porty

Pisałem już jeśli sąsiad jest podpięty kablem, sprawdzasz, do którego portu podpięty jest kabel, porty LAN są ponumerowane. Jeśli jest podłączony bezprzewodowo, ustawiasz ograniczenia dla AP (wireless), ale jeśli Ty też jesteś podłączony bezprzewodowo, ograniczenie Ciebie też będzie dotyczyło, więc albo Ty, albo sąsiad musiałby być podpięty kablem.

Pozdrawiam!

tylko jak się w tym odnaleźć

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4328

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4329

Dodane 20.02.2012 (Pn) 19:33

ja i sąsiad WLAN

Widzę w twoim routerze masz to bardziej rozbudowane, niż w moim. Zaznaczasz tam port, dla którego ustawiasz regułę, czyli WLAN i podajesz odpowiednie informcaje, tj. MAC IP itp. dla którego ma obowiązywać reguła.

Pozdrawiam!

Rozumie ktoś coś z tych fotek powyżej ?? Po wpisaniu mac adresu i ip 192.168.1.2 (to ip kolesia który ciągle zasysa z neta i zapych łącze), na samym dole w “Queue #” zaznaczyłem LOW wyskakuje błąd inwalid destination network mask

Dodane 23.02.2012 (Cz) 21:03

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4330

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4331

Musisz podać maskę podsieci, domyślna maska dla tej sieci klasowej to 255.255.255.0, chyba że podałeś inną, to wpisujesz tę, którą masz ustawioną.

Pozdrawiam!

Witam ponownie. niby Qos działa ale podczas gdy ta osoba używa torrenta to internet strasznie zamula, tylko filtracja mac pomaga.

Zobacz w routerze, czy masz tam możliwość limitowania szerokości pasma.

Pozdrawiam!

Witam. Prawdopodobnie nie ma możliwości limitowania pasma.Nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu, wyczytałem gdzieś tylko że można wprowadzać limity transferu dla poszczególnych aplikacji… tak to zrozumiałem