QT C++ , sprzedaż aplikacji

Witam

Ostatnio dużo naczytałem się o możliwościach biblioteki QT i szczerze mówiąc bardzo mi się podoba.

Mam jednak pytanie raczej o licencję. Czy jeśli napisze jakiś program z wykorzystaniem biblioteki QT to muszę udostępnić kod źródłowy aplikacji ? Czy mogę sprzedawać taką aplikację bez kodu źródłowego ?

Od wersji 4.5 QT jest na LGPL. Czli możesz sprzedawać bez kodu źródłowego.

Dziękuje za odpowiedź. Tyle jest tych licencji że już się całkiem w tym zaplątałem.

Na jednym forum czytałem

“Więc tak, przyznam, że sama biblioteka QT + QDesigner na linuxie zrobiła na mnie wrażenie, i dość prosto idzie sobie poradzić z całością, jednak kiedy to zacząłem zastanawiać się, nad wyborem dla pewnych aplikacji wersji zamkniętej, okazuje się - że cena takiej licencji jest podzielona na platformy (co mnie już odrzuciło), jak i jest bardzo wysoka (około 3000 euro za platforme). Po części zmusza mnie to, do wykonywania moich planowanych już od dawna projektów albo w GTK (choć słabo to widzę w Windows i Mac OS X), albo pozostawienie ich w formie otwartej - co nie dokońca mi się widzi, gdyż chciałbym owe programy sprzedawać. Wiem, że do tego daleka droga, ale… chciałbym mieć za co żyć :-)”

Więc o co chodzi z tym 3000 euro?

Tutaj jest link do powyższej informacji

http://www.goldenline.pl/forum/linux-i- … rce/380916

Przykład: Napisałeś program z zamkniętym kodem, np. klienta FTP. Do obsługi połączenia szyfrowanego wykorzystałeś bibliotekę na licencji LGPL. W takim przypadku możesz dystrybuować swój program. Mówiąc krótko Twoja aplikacja musi być oddzielona od kodu wydanego na LGPL. Jak dla mnie to Twój przypadek nie spełnia tego warunku :wink:

Aczkolwiek na stronach Qt można wyczytać, że możesz zamknąć kod swojego programu, z tym że wszelkie zmiany wprowadzone przez Ciebie do biblioteki Qt muszą zostać udostępnione ;]