Qt Creator stary projekt

Cześć

Mam stary projekt napisany w QT Creatorze. Aktualnie za chiny nie mogę go skompilować, mam ciągle mase błędów mimo że wiem że na jakiejś starszej wersji działało. Mam zapisane że program był pisany w Qt 4.7 i do wykresów użyłem Qwt 5.2.1. I co teraz? Instalowałem wszystkie wersje po kolei, w jednych mi pokazywało, że nie ma poprawnej wersji QT, w innych że mam QT jednak podczas kompilacji czepiało się. Oczywiście mogę tutaj wkleić kilka stron błędów ale to później jak ktoś tych błędów by potrzebował. Błedy dotyczyły w większości QWT a nie samego projektu. Kiedyś pamiętam gdy się ściągało Qt Creator to zajmował on ponad 1 GB, jak się ściągnęło samo IDE to później trzeba było dociągnąć SDK. Teraz wszystko zajmuje po góra 300 MB i po instalacji nie działa. W necie pełno porad jak samemu skompilować qmake, co jest trochę dziwne skoro kiedyś to była jedna paczka i działało po instalacji. Wie ktoś może jaka jest poprawna procedura instalacji Qt Creatora ?

Pozdrawiam

Qt4.8 Nokia -> Qt5 Digia zaszły zmiany szczególnie w nagłówkach, nazwach klas, wyciepano niektóre funkcje… skoro używasz jednego i drugiego w jednej kompilacji, musisz pousuwać błedy(teoretycznie można mieć oba ale dla dwóch rozdzielonych projektów), Niektóre zmiany można wprowadzić hurtowo search-replace, zwyczajnie cześć klas dodatkowo trzeba inkludować bo zostały umieszczone w osobnych nagłówkach. Masz szanse przejrzeć dokumentacje. To niewiele pracy, żmudnej ale warto wykonać. Niestety ten problem dotyczy również migracji z 5.x do nowszego 5. 

Co do rozmiaru instalacji - to nie zmiana SDK ale domyślnych ustawień instalatora, jeśli masz kompilator MS Visual Studio to może pomija instalke MinGW, albo źródeł? ;) Jeśli stary projekt był ustawiony pod GCC to może być dodatkowy problem jeśli zmienisz kompilator. MS wymaga Windows SDK LLVM wymaga MinGW(GCC) jeżeli poza Qt używasz WinAPI. Mam Qt Creatora 3.4 w SDK 5.5 po instalce zajmuje 4.79GB! Pobierz instalator Offline musi zadziałać:

https://download.qt.io/archive/

Trochę nie uśmiecha mi się siedzieć i przerabiać projekt który działał i po prostu potrzebuje go skompilować i uruchomić teraz.

A mi się uśmiecha! Hej!

 

 

 

 

 

 

 

Na poważnie, myśl więcej, albo sprecyzuj żądania do forum. Bo teraz są bezzasadne.

Nie da się ustawić podczas kompilacji wersji qt? Musi być możliwość skompilowania programu ze starą wersją.

Własnie po to zostawiłem ci linka do archiwum wersji offline, w czym masz problem? Rób co chcesz.

Problem jest w tym że nawet instalując wszystkie wersje QT i wszystkie wersje qt creatora to każdy z qt creatorów zgłasza że KAŻDA wersja qt jest niepoprawnie zainstalowana.

Byłoby łatwiej gdybyś zapodał screena, poza tym drzewko wyboru podczas instalacji.