[qt] Pobieranie muzyki z wrzuta.pl

(Oski225) #1

Dzisiaj nasunął mi się pomysł, żeby napisać program do ściągania muzyki z wrzuty.

Jak wiadomo, żeby ściągnąć plik *.mp3 wystarczy zmienić w linku "audio" na "sr/f". Wykonałem to mniej więcej tak:

Po takiej akcji otrzymujemy link, który wklejony w przeglądarke przekierowywuje nas na np. taką stronę:

http://c.wrzuta.pl/wa9569/9919a720001e1 ... zemsta.mp3

Teraz moje pytanie:

Jak zrobić, żeby program przekierował linki do postaci, którą będzie ściągał(mam nadzieje,że rozumiecie o co chodzi).

Myślałem przez chwile, że możnaby wygenerować taki link z poziomu programu(przez czytanie kodu strony). I o ile ten kod:

http://c.wrzuta.pl/wa9569 /9919a720001e19424a2d6854/0/02%20mezo%20-%20zemsta.mp3

łatwo wygenerować, o tyle nie wiem co zrobić z wa9569.

Czekam na propozycje i pozdrawiam.

(matiit) #2

A jak w adresie będziesz miał 2 audio? Będzie trzeba wyrażenie regularne napisć.

(Oski225) #3

To w tym momencie nie jest takie ważne. Nad lepszą zamianą "audio" popracuje później.

Narazie chciałem się dowiedzieć jak zrobic takie przekierowanie, lub jak wygenerować to dziwne id.

(Kalin 93) #4

Przekierowanie obsługuje odpowiedni pakiet HTTP.

Polecam użyc Sniffera Microsoftu i przeanalizować "jak to się dzieje" że adres jest przekierowany.

Powodzenia :wink:

([alex]) #5

lepiej zastąpić "/audio/" na "/sr/f/"

albo pobrać sobie gotowca:

ftp://ftp2.ibspan.waw.pl/pub/private/al ... Sciaga.zip

klikasz na link wrzuty prawym klawiszem, wybierasz kopiuj adres odnośnika i już. Program zaczyna ściągać lub dodaje do kolejki jeżeli aktualnie coś ściąga.

(Oski225) #6

Udąło sie, i nawet nieźle działą. Dzięki wszystkim za pomoc :wink:

-- Dodane 22.07.2009 (Śr) 17:26 --

Przepraszam, że odświerzam, ale zastanawiam się jak zmienić folder zapisu pliku.

Chce na przykład, żeby muzyka ściągała sie w folderze ściągnięte(w tym momencie zapisuje się w folderze z programem).

Pozdrawiam :wink:

([alex]) #7
  1. Zmiana aktualnego folderu / dysku

2. Podanie nazwy pliku razem ze ścieżką bezwzględną lub względną