[qt] Program po kompilacji nie włącza się z poziomu windowsa

Witam, ostatnio z ciekawości chhciałem poznać możliwości Qt.

Ściągnąłem najnowszą wersje ze strony producenta, napisałem prosty edytor tekstu, i wszystko jest ok z poziomu Qt creatora, lecz gdy chce uruchomić ten sam program plikiem *.exe to nic się nie dzieje.

Czy jest na to jakaś rada?

Czekam na szybką odpowiedź, pozdrawiam :wink:

Brakuje jakieś dll/so, z poziomu środowiska uruchamia się bo środowisko dodaje odpowiednie ścieżki.

Jakieś rady jak sprawdzić czego brakuje?

Jeśli jest to prosty program to zapewne tylko QtCore.dll i QtGui.dll (o ile dobrze pamiętam nazwy)

Niestety nie działa. Chyba podaruje sobie narazie qt - jest wiele innych bibliotek wartych nauczenia.

Jeśli jednak ktoś wie jak go odpalić, proszę pisać.

A czy to niedziałanie w jakiś sposób się objawia, jakieś komunikaty błędów, program wypisuje coś na konsoli? Mógłbyś podać kod oraz informację jakim kompilatorem kompilujesz. Znalazłeś te pliki o których wspomniałem? Jeśli tak to co zrobiłeś z nimi, że wciąż nie działa?

Używam qt creatora, który używa MinGW.

Niedziałanie nie objawia się w żaden sposób. Poprostu klikam dwa razy na program, i nic.

Pliki, które mi podałeś kopiuje do katalogu z programem.

A spróbuj uruchomić z konsoli. Z tego co pamiętam to kompilując z MinGW on jeszcze jakiejś dllki wymaga… chyba mingw32.dll, ale szczerze nie pamiętam za bardzo.

Edit:

Hmm… Stała się dziwna rzecz… Zainstalowałem qt na linuxie, przełączyłem się na windowsa i działa. Nawet nie musze dodawać QtGui.

Nie wiem jak to się stało, ale dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.