Quad czy Duo?

Miałeś napisane nie bierz takich kastratów, na def słabszy od Q6600 i do tego gorzej się podkręca.

Masz na Quada to kupuj szczególnie jak masz zamiar grać w GTA4, tak w ogóle to napisz co masz zamiar kupić. Czy się podkręci to nie wiadomo niektórzy trafiali na proce które nie podkręcały się o 1Mhz, tyle że w serii E4xxx, ale tu nie wiadomo czy nie trafisz na proca wyciętego z brzegu wafla i np oc skończy się na np na 200 mhz. Chociaż zwykle 45 nm dobrze się podkręcają, ale nikt oc nie wywróży.

Z i7 daj sobie spokój bo proc kosztuje 1200 zł, płyta 1000 a gdzie tu jeszcze grafika, ram tylko DDR3 itd, Ka$$ praktycznie w każdym temacie pisze żeby brać i7, lub zestaw dla gracza widzi tylko w cenach ponad 10000 zł.

Zostało potwierdzone że C2Q jest porównywalny a nawet czasem słabszy od C2D w grach które nie korzystają z 4 rdzeni.

Nie tylko bo w Lost Planet też ale i tak nie warto brać Quada tylko dla dwóch gier

Do tego czasu obecne Quady mogą być za słabe

Obsługuje pamięć jedynie DDR3, najtańsza płyta to Gigabyte GA-EX58-UD3R kosztuje 897 zł, tak win xp pro będzie go widział.

Jak chcesz coś bardziej przyszłościowego i tańszego od Intel poczekaj do 2 kwartału tego roku na Core i5 i płyty na chipsecie p55 z socketem 1156, socket 775 nie jest za bardzo przyszłościowy bo Dual Core, C2D i C2Q w technologii 45nm są ostatnimi procesorami pod ten socket nie wsadzisz nowych procków Core i5, obecnie bardziej przyszłościowa jest platforma AMD bo do socketu am2+ wsadzisz procki z socketem am3.

właśnie że w tym problem że Quady są dla mnie za drogie, a do tego ten kryzys, dolar poszedł w górę. Ktoś wcześniej napisał, że Quady podrożały o 400 zł. To ile wtedy C2D kosztowały?? 300 zł??

Też nie były tanie. Ale dolar prędzej, czy później spadnie… Tam głowę, że za miesiąc będzie już nizuuuutki, tak jak był

no to poczekam jeszcze ten miesiąc ggrrrrr :-x ale potem już i tak nowego kompa kupie !!

Dawać głowę to sobie można, w grudniu też tak pisali a dolar i euro zamiast spaść to poszły w górę.

Zauważ, że mamy kryzys i chyba nie pozwolą tak po prostu iść im w górę !!

… 3,5 roku temu można było zakupić bezsensownego athlona 64 x2 + bezsensowne 2GB ramu z płytą z pciex. Jaki jest efekt? Po zmianie samej karty graficznej i podkręceniu procesora dokładnie ten sam pc’et bez problemu radzi sobie z każdą grą na całkiem zacnych ustawieniach grafiki. To nie jest tak że tylko konsole się nie starzeją, pc’ty z rozważnie dobranymi podzespołami będą potrzebować tylko minimalnych modernizacji. I nie ma co się martwić, za te 2-3 lata obecne procesory będą za cienkie… ca. 3,3GHz quad będzie doskonałym procesorem do wszystkiego i nigdzie nie zabraknie mu mocy obliczeniowej… owszem będą wtedy i7’ki taktowane standardowo zegarem pewnie i powyżej 3,5GHz jeśli intelowi wyjdzie nowy proces technologiczny, ale ich “lepszość” będzie polegała głównie na tym że będą miały 8 albo i więcej rdzeni… Naprawde… wystarczy zastanowić się nad historią tego rynku aby wiedzieć jaki zestaw będzie długowieczny i będzie miał mały spadek wartości… Wg. mnie najsensowniej wygląda obecnie Phenom II 720BE + Gigabyte GA-MA770-UD3 + 4gb ddr2 i nie za droga karta graficzna… najwyżej 4850/9800gtx. Dlaczego tak a nie innaczej? Platforma i7 jak wspomniano wyżej jest idiotycznie droga, ceny core2 intela również strasznie poszły w górę mimo iż intel ogłosił znacznie obniżki ich cen kilka tygodni temu. Droższe karty graficzne zawsze są bez sensu, a 4gb ramu są raczej optimum jeśli o najbliższą przyszłość chodzi.

ale ostatnio Tusk wykupił troche Euro czy czegoś tam żeby poszło w dół… nie wiem czy to prawda ale gdzies tak słyszałem

Ja bym inwestował w Duo a potem jak wyjdzie i7 już na dobre to sobie zmienisz… zaoszczędzisz troche kasy na i7 kupując Duo :lol:

tylko że do i7 trzeba nową płyte i pamięć DDR3

To jest marny pomysł bo oznacza totalną zmianę platformy…

to np. w Call of Duty 4 będzie się lepiej spisywał C2D 2,8 Ghz czy C2Q 2,4 Ghz??

Mariosti* źle się wyraziłem, chodziło mi że obecne mogą być przestarzałe, wystarczyć mogą tylko czy czasem nie wymyślą czegoś co nie będzie chodzić na nich tak jak w przypadku Athlona XP bez SSE2 ale być tak nie musi

Wg. mnie też najsensowniej wygląda ta platforma, wydajnościowo nie odbiega od Intel w o/c też, bardziej przyszłościowa.

A czym różni się Gigabyte GA-MA770-UD3 od GA-MA770-DS3 rev. 2.0 ??

bierz na 100% quada.

ja kupiłem do gta 4 core 2 quad q8200 i na maxymalnych detalach ‘‘śmiga’’

polecam bez 2 zdań

CoD 4 to jest gra o znacznie niższych wymaganiach niż np Gta 4 więc sądze żę nawet połowy mocy tego C2Q nie wykorzysta. Ja ci nie radze kupować w tym momencie procesora bo potem jak zobaczysz jak ceny spadły na allegro to będziesz żałował.

ale ja nie kupuje procka tylko kompa całego :lol: i poczekam jeszcze miesiąc a potem i tak kuie, tylko że w apollo a nie allegro bo mam dosyć odsyłania kompa do naprawy :-x

UD3 ma przede wszystkim przeprojektowane zasilanie, wyjściowo 5 faz zamiast 4, dodatkowo radiatory wyglądają na nieco wydajniejsze, ma 6 portów sata zamiast 4 i jeszcze kosmetyczna zmiana w portach zewnętrznych, zamiast przestarzałego portu szeregowego dali dodatkowe 2 porty usb. Ogólnie jest to odświeżona wersja (cenowo najwyżej 10 zł różnicy więc wg. mnie warto).

Mariosti* GA-MA770-DS3 rev. 1.0 ma 4 porty SATA, port szeregowy, jedną fazę mniej i dwa porty usb mniej, w rewizji 2.0 jest podobnie jak w UD3 tyle że w UD3 jest inny radiator i ładniejsze barwy.