Quad czy Duo?

Składam kompa, już wszystkie podzespoły wybrałem tylko waham się co do procka. Jaki brać, Core 2 Duo czy Quad? Komputer ma służyć do gier przez najbliższe 4, 5 lat.

4-5 lat? to brałbym ps3 :smiley:

a co do procka według mnie nie ma sensu quada…

Quad. Bez dwóch zdań. Bezpieczniejsza przyszłość.

Jeśli TYLKO do gier, to rzeczywiście PS3 ma dużo sensu.

Ja bym brał Quada, ale i tak jak chcesz grać na tym kompie przez 4, 5 lat to życze powodzenia.

Quad, a najlepiej Core i7

no ale sami powiedzcie GTA 4 bedzie lepiej chodzić na 2 czy 4 rdzeniach??

Dodane 22.02.2009 (N) 11:43

Core i7 za drogi

GTA IV to słaby port z wielordzeniowej konsoli dlatego tak dobrze sprawdza się na czterordzeniowych procesorach. Jasne, że działa lepiej.

Gta 4 na 4 rdzeniach. Ale jak do gier to stanowczo Duo. Zresztą ja bym nie kupywał teraz procka, Q6600 podrożał o 400zł #-o

Przeczytaj sobie wymagania GTA IV i zobaczysz że jest zalecany Quad.

hmm a jak myslicie kiedy ceny zejdą w dół?

Jak spadnie dolar, to razem z nim ceny. Jak masz zamiar brać Quada to nie bierz kastratów typu Q8200, czy nadchodzącego Q7500, jak już to seria Q9xxx, lub Q6600.

wezmę Q6600 bo tanszy, a komap chce złożyć do max 3200 zł.

quad jest lepszy jak się zajmujesz grafiką, obróbka, filmy itd, a do grania jest lepszy core 2 dou, potwierdzone naukowo !!

narazie Quad jest dużo lepszy od Duo tylko w GTA 4, ale pewnie za 2-3 lata każda nowa gra bedzie wymagać Quada

za 2-3 lata minimum to będzie Core i7, lub i7 zapewne

to proponuję jeszcze dać pod lupę phenoma x4 am2+, bo podobno on jest lepszy od c2q, tak czytałem na fdp.

czym sie to różni? bo myslałem że jest jeden procek core i7

Dodane 22.02.2009 (N) 12:27

a co myślicie o tym: http://www.apollo.pl/store/show_detail/48462 ??

Oczywiste jest, że quad > c2d. Oczywiste jest też, że na żadnym z nich nie pograsz przez 5 lat… Ja bym radził kupić tańszego c2d i kręcić go ile się da i powoli zbierać na i7…

no to biore C2D E7400 + Pentagram Freezone HP-120 Karakorum = ??? Ghz jak myślicie? bedzie 3,5 Ghz na podkręcaniu FSB?

Dodane 22.02.2009 (N) 12:43

aha a czy i7 obsługuje pamięć DDR2? jakie płyty główne go obsłużą? czy win xp pro bedzie go widział? jaki zasilacz trzeba do niego?