Quadro 3000M Overheating przy niskich temperaturach

Cześć. Postanowiłem napisać już na forum o moim problemie, ponieważ chciałbym sam ewentualnie przy waszej pomocy rozwiązać swój problem bez wyłożenia nie potrzebnie kasy na nową kartę graficzną.

 

Dane:

 

  • Notebook HP EliteBook 8760w i7

  • grafika Nvidia Quadro 3000M 2GB

  • Windows 7 64bit Home Premium

  • wersja sterownika nVidia 9.18.13.4195 (nowa zaktualizowana)

  • BIOS wersja F.62 Rev.A 2 cze 2016 (nowa zaktualizowana)

  • wyczyszczone lamelki i przedmuchany kadłubek

  • wymieniona stara pasta pod CPU i GPU oraz wymienione pady termoprzewodzące nie takie jak oryginalne ale też chyba dają radę ze względu na temp

  • zaktualizowany cały laptop system postawiony od nowa, czysty bez dodatków i udziwnień

  • 8GB ramu sprawdzone memtestem brak błędów

  • dysk SSD sprawdzony poprzez programy z płytki Hirens, brak błędów

 

Problem polega na tym, że od pewnego czasu zaczął mi się wyłączać podczas pracy komputer i samoczynnie restartować. Było to zawsze podczas obciążenia, więc postanowiłem, że spróbuje go przeczyścić i zrobić konserwację poprzez wymianę past itp. Działał bez zarzutów jednak po paru dniach znowu zaczął się wyłączać i włączać samoczynnie początkiem tylko podczas pracy na windows, później gdy jeszcze nie zdążył jakby się wychłodzić to nawet podczas rozruchu komputera. Temperatury jakie osiągał były to CPU max 70 - 80 stopni Celsjusza, GPU nawet do 85 - 90 stopni Celsjusza i ciekawostka GPU VRM do 115 - 120 stopni (wydawało mi się że to jest problem, ale temperatura zmieniała się bardzo powoli i po starcie systemu w ciągu minuty miała już 110 stopni).

 

Problem nigdy nie występował przy pracy w trybie awaryjnym lub gdy testowałem komputer przez Hirensa lub inny Os Live.

 

Teraz po postawieniu systemu na nowo i wymianie past temperatury w Idle czyli spoczynku mam CPU - 40 - 50 stopni GPU 35 - 40 czasem 50 jak Chrome zacznie szaleć z zakładkami. Ale podczas obciążenia dojdzie ledwo do 60 - 65 stopni i już się restartuje.

 

Dzieje się tak zawsze gdy używam, Adobe premiere, Photoshopa, jakiś rusynek w Autocadzie do pracy lub jak włączę jakąś gierkę.

 

Gdy przetestowałem procesor primem temperatura jedynie skończyla do 70 - 80 ale komputer normalnie pracował. Gdy włączę benchmarka do GPU, np. Furmarks od razu wyłącza komputer gdy kartę obciążymy. Jednam już w żadnym programie do monitoringu temperatury nie widzę temperatury VRM która była tak wysoka.

 

Wydawało mi się że jest to problem który wystąpił po zmianie biosu na nowszą wersję, jednak nie mogę tego sprawdzić gdyż po tej aktualizacji, nie mogę zrobić roolbacka do starszej wersje, zawsze wyskakuje błąd z niepodpisanym certyfikatem, a zawsze ściągałem i ściągam wersje ze strony producenta.

 

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc proszę o udzielenie się w tym temacie, powiedzcie co wam potrzeba, jakieś logi pliki dane z jakiegoś programu do analizy ?