Quake 3 - Zakręcony

Mam problem - mianowicie jak gram w Q3 tak z godzinkę (nawet na single) to co jakiś czas postać sama zaczyna się kręcić w kółko (obraz się kręci).

Nie wiem jaka może być tego przyczyna:

Gra jest full, demo, orginal czy pirat ?

raczej nie od tego zależy a jak z netu możliwe że źle ściągnięte jak przeinstaloawłeś stery to dopiero po sterach DirectX

RamzesGTS a procesor sie nie przegrzewa ? Czy tak Ci sie dzieje tylko z tą grą ?

DirectX nie ma z Q3 nic wspolnego.

Nie ja to pisałem :evil:

Tak dzieje się tylko z nią :frowning:

Wina myszy, kup specjalną podkładkę dla myszy optycznych.

Tylko jest jeden problem, też tak myślałem o zakupie podkładki - kupiłem i nadal tak jest, podłączyłem zwyklą mysz i nadal tak jest…

No to nie wiem. A jaką masz mysz i jaką podkładke?

A jaki ci sie tak kręci to jak poruszasz myszą to cos sie dzieje?

Sprawdź czy nie masz jakiegoś radosnego wirusa lub szpieguna. W czasach DOSa miałem np. wirusa, który co kilka wciśniętych klawiszy symulował wciśnięcie tekstu “Arusiek R.” (nazwa wirusa). Możliwe, że ktoś wpadł na pomysł aplikacji, która wysyła do systemu komunikaty ruchu myszki.

Myszon jednak się myli - Q3 nie używa DX do wyświetlania grafiki ale używa Direct Input do obsługi kontrolerów (mysz/klawiszdeska). Reinstalacja miała sens.

Przeskanowałem i znalazł mi 2 jekieś śmieci, usunąłem a jutro napiszę jak się grało mam nadzieję że to to…

Jest jeszcze gorzej a mysz jest to zestaw klawa+mysz A4tech MediaWEB Desktop 2350-ZRP a myszka sama ma oznaczenie Office 8K (RP-680) i właśnie dlatego się wkurzam nibu najlepsze a jednak (stery zainstalowane)

Z tym “najlepsze” to bym nie przesadzał. A4Tech nigdy nie był i nie będzie liderem na rynku urządzeń peryferyjnych. :wink: Ale to już offtopic. Czekam na rezultat (nie gry a poprawek w systemie). :slight_smile:

No to witaj w klubie, A4Tech zawsze sprawiały problemy, a co dziwniejsze przypomniałem sobie ze u mnie na pracowni w szkole, są kompy z myszami a4tech opti, i przy kłeju dzieje się podobnie tyle ze od samego początku.

QRDE to czyli muszę sobie zmienić myszkę :frowning: :frowning: :frowning:

Na to wygląda niestety.

Bedziesz miał lepszą. :wink:

No to w takim razie jaką polecacie do q3???

Jakąś z Logitech MX lub Razor ale one są troche za drogie.

Kasa nie stanowi problemu a jakbyś jeszcze zapodał linka dom jakiegoś sklepu internetowego gdzie można ją kupić to byłoby wspaniale :smiley: :smiley:

TUTAJ

Raczej z h4g.pl niż z tweak.pl - taniej. Zanim jednak kupisz myszkę, idź do sklepu i weź ją do ręki - ładna mysza może Ci nie pasować kształtem. I nie daj się nabrać na Razer Boomslang! :smiley: