[quest3d] szukam kamery

Szukam kamery że np jak jestem metr od samochodu i nacisnę enter to wsiadam i jadę sobie i na odwrót wciskam enter i wysiadam.

Tylko co ma z tym wsiadaniem/wysiadaniem wspólnego kamera?

1.Gdy wstawię np kilka pojazdów np 10 to jak nacisnę strzałki to wszystkie 10 pojazdów jedzie.

Normalnie ręce opadają…

Co ma wspólnego kamera z gameplayem?! NIC! No właśnie! NIC! !!

lol właśnie ze ma widać ze nie programowałeś w quescie podam jak to ma mniej więcej wyglądać

tkamerka717fi3.th.jpg

A to w Quest3D się programuje? Dobrze wiedzieć…*

Tak czy siak, kamera tylko określa na co się patrzy, nic ona nie ma wspólnego z tym czy “gracz” wsiada do samochodu, czy wysiada, on ma pokazać gracza. I to wszystko. Musisz w gameplay’u zaprogramować(tu: wyklikać) co gracz robi. Kamery w to nie mieszaj, możesz(powinieneś) tylko korygować miejsce w którym się znajduje i na które patrzy.

* - Dla niekumatych, Quest3D to click do tworzenia interaktywnych animacji 3D.

Jak nie chcesz pomoc do nie pisz a tu chodzi o kamerę jak ktoś pomoże będę wdzięczny a jak nie wierzysz to luknij na www.quest3d.pl i tam sobie poczytasz co to jest quest.

Te fragmenty wyjaśniają co to jest Quest3D i mi nie próbuj wmówić, że nie wiem co to jest.

Powiedz co chcesz zrobić z tą “kamerą”, jeśli się tak przy niej upierasz. Ja nie wiem, co może mieć wspólnego kamera z tym, ze się chce wsiąść do samochodu po naciśnięciu klawisza.

Wiec jak idę ludkiem to mam kamerę za ludkiem a jak wsiądę do samochodu to muszę mieć już kamerę samochodu a nie ludka i tak do wszystkich pojazdów. Proste.

Kamery nie zmieniasz, zmieniasz tylko jej pozycje. Czyli jak idziesz ludkiem i kamera jest za nim(powiedzmy, pozludka - 10, gdzie pozludka to wektor 3D, a odjęcie odejmuje od każdej składowej), to po wejściu do samochodu, kamerę przemieszczasz do jego pozycji(np.). Nie bawisz się w zmianę kamery bo i tak jej nie zmienisz, kamera jest zawsze ta sama.

Tak ale mi chodzi że jak bym wsiadł do samochodu to wszystkie samochody zaczną jechać i w tym jest problem. Jak zrobić że jak w siądę do auta tylko jedno auto jechało.

Proste, zaprogramuj(wyklikaj) to. Aktualizuj pozycję tylko tego samochodu a nie wszystkich.

Proste jak mowisz ze proste to zrób mały przykładzik.

Wstaw 2 samochodziki i zrób żeby sie poruszały na strzałakach.

Lol… Ty chcesz bym Ci coś zrobił(napisał/wyklikał)? Chyba kpisz… Napisz/wyklikaj to sobie, a jeśli nie potrafisz to mimo wszystko próbuj. Sposób już Ci podałem.

lol na forum questa piszą żebym inaczej zrobić tylko ze tam mój kolega che coś takiego zrobić widze nikt nie umie i nikt nie pomoże topic można close.

To był tylko przykład. Nie mówiłem, że to jest jedyne i najlepsze rozwiązanie.

Po co się pytasz tu jeśli zadałeś drugie pytanie na forum Quest3D? Nie rozumiem tego…

No bo na forum questa zadał pytanie kolega…I mu dam nie odp :stuck_out_tongue: A myślałem że tu ktoś się zajmuje questem… :lol: