Quick play

witam mam problem z tym programem i nie wiem co sie dzieje.

Po wlaczeniu filmu idzie sam dzwiek a obrazu niestety nie ma co moze byc przyczyna tego zjawiska??

jezeli wloze oryginalny film dvd jest ok

Brak kodeków. Nie podałes jakiego typu film chces odtwarzać. Spróbuj zainstalować FFDshow.

a masz wgrany program Media Player Classic?

Media Plyer Classic nie ma wbudowanych wewnętrznych kodeków z tego co mi wiadomo, choć mogę ię mylić.

A ten cały Quick play to aby czasem nie jest QuickTime Player?

Kodeków? Nie. Jednak zawiera kilka dekoderów.

To też napisałem, że mogę się mylić :wink:

Jednak są odtwarzacze, które nie wymagają zewnętrznych kodeków/bibliotek/dekoderów. Z tych znam i lubię The KMPlayer, JetAudio i VLC

Jasne. Chociaż należy pamiętać że nie dotyczy to wszystkiego.

Np. VLC praktycznie nie ma możliwości korzystania z zewnętrznych dekoderów, co bywa problemem gdy natrafimy na nieobsługiwany format bądź kodek.

Natomiast KMP jest bardziej elastyczny i może korzystać zarówno z wewnętrznych jak i zewnętrznych dekoderów.

Wracając do VLC… tu można napisać że zawiera kodeki - można nim wykonać konwersję.

I jeszcze wracając do Media Player Classic - edycja Homecinema zawiera znacznie więcej dekoderów - w większości bazujących na bibliotekach z FFmpeg (czyli na dobrą sprawę podobnie jak w MPlayer, VLC, KMP i GOM).

panek5306 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

FFDshow zainstalowalem media classic i tez nic a film formacie avi.

Quick play dostalem z lapkiem

Po sprawdzeniu dopiero widzę o co Ci chodzi…

http://en.wikipedia.org/wiki/QuickPlay

Jak nie obsługuje danego wideo, to masz do wyboru tylko aktualizację i to raczej wszystko (poza skorzystaniem z innego oprogramowania).

juz chodzi zainstalowalem najnowsze dekodery i jest ok.

nie bede zakladal nowego tematu i skozystam z tego a mianowicie:

mam jeszcze problem z HDMI w moim laptopie.

Po podlaczeniu laptopa pdo TV jest wszystko ok jest obraz i dzwiek, a gdy podlacze go przez moje kino domowe (harman kardon avr255) idzie przez amplituner obraz do telewizora a dzwieku w ogole nie ma ani na TV ani na kinie domowym. moze wiecie co jest grane??

np hdmi dziala w dwd podlaczam go pod amplituner i idzie obraz na TV a dzwiek zostaje w kinie domowym i idzie przez harmana z laptopem powinno byc tak samo gdyz pozyczylem od kuzyna asusa i idzie tak jak powinno uzywam programu IDT AUDIO taki byl na laptopie do obslugi dzwieku

Byłeś o coś proszony, następnej prośby nie będzie i temat poleci do kosza.JNJN