Quoll Writer - darmowy program dla pisarzy, alternatywa dla Scrivenera w języku polskim

Quoll Writer, wersja 2.6.14

Proponowana kategoria: Programy dla pisarzy

Autor: Gary Bentley

Strona programu: https://quollwriter.com

Licencja: darmowa, Open Source Apache 2.0

Wspierane systemy operacyjne: od Windows XP w górę

Link do pliku instalacyjnego: https://quollwriter.com/download/windows/

Quoll Writer to program przeznaczony dla pisarzy, scenarzystów, dziennikarzy. Skupia się na ułatwieniu pisania bez rozpraszających dodatków. Charakteryzuje go prosty interfejs, łatwy do opanowania nawet przez początkujących, z rozbudowaną konfiguracją układu i wyglądu. Zawiera podstawowe funkcje formatowania tekstu.

  • Umożliwia dzielenie tekstu na rozdziały i przypinanie do niego specjalnych obiektów - scen i elementów zarysu fabuły, a także notatek.
  • Pozwala opisywać i zarządzać takimi obiektami jak postacie i miejsca oraz tworzyć własne kategorie obiektów z nowymi polami je opisującymi a nawet linkami do stron internetowych. Dzięki temu można łatwo wyszukać pojawianie się ich w tekście i pamiętać o ich charakterystycznych cechach.
  • Program zawiera Tablicę Pomysłów - miejsce gdzie, szybko można zanotować i rozwijać nowe idee, oceniać je i konwertować na rozdziały lub obiekty.
  • Quoll Writer wspiera sprawdzanie pisowni w języku polskim.
  • Program pozwala importować teksty z plików .docx oraz eksportuje projekty w formatach .docx, html, epub.
  • Quoll Writer oferuje ciekawą funkcjonalność Usługi Redaktorów. Można zaprosić kogoś do redagowania tekstu i przesyłać mu całość lub fragmenty projektu w celu opatrzenia notatkami redakcyjnymi. Usługa oferuje też prosty czat online między autorem i redaktorem. Korzystanie z niej jest darmowe, a wszystkie informacje przesyłane są szyfrowanym połączeniem i przechowywane tylko na lokalnych komputerach.

Inne funkcje: system osiągnięć/odznak za korzystanie z programu i postępy w pisaniu, statystyki tekstu i sesji pisarskich, indeksy czytelności, system rozgrzewek z timerem i założoną liczbą słów, tagi pozwalające grupować obiekty, automatyczne i konfigurowalne backupy, projekty pisarskie mogą być szyfrowane i zabezpieczone hasłem.

Pełna polska wersja językowa. Polski support. Język interfejsu i sprawdzania pisowni wybiera się przy pierwszym uruchomieniu. Program w języku Java.

Pozdrawiam

Instalator nie lubi się z Win10:

2018-08-07_153526

Program ma na razie (mam nadzieję) niską reputację w bazie Smart Screen Microsoftu. Po prostu był do tej pory prawie nieznany, mimo, że istnieje już dobrych kilka lat. Gary Bentley nie bardzo ma głowę do takich rzeczy jak promocja, czy pozycjonowanie, więc Quoll Writer ma niewiele pobrań. Stąd ostrzeżenie.
Używam programu kilka lat i gdy tylko dodał możliwość polonizacji, przetłumaczyłem go i wziąłem się za rozpowszechnienie tego fajnego softu.
Spokojnie klikać “Uruchom mimo to” jeżeli instalator został pobrany z witryny Quoll Writera. Im więcej pobrań i raportów z instalacji w MS tym większa szansa, że wkrótce nie będzie tego komunikatu.

1 polubienie

Dziękujemy za zgłoszenie! W najbliższym czasie przetestujemy proponowany program i jeśli tylko spełni on nasze kryteria to pojawi się w katalogu oprogramowania.

Pozdrawiam :slight_smile: