QVO6 - jak to usunąć z Firefoxa?


(Mzsowka) #1

Witam.

W przegladarce Mozilla Firefox zamiast mojej stron startowej pojawia mi się http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_m ... 1376163342. Próbowałam ręcznego usunięcia tego "czegoś" stosując dostępne w sieci porady, ale bezskutecznie. Ponadto to "coś" (jak sądzę) strasznie spowalnia mi komputer. Prosze o pomoc. Podaję scany z OTL:

http://wklej.to/1Mz6b

http://wklej.to/oVmlR


(Snajper(18)) #2

Najprostszym sposobem zapewne będzie ściągnięcie programu ADWCleaner (http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html) jest na DP. Jak ściągniesz to wyłącz przeglądarkę, uruchom program przeskanuj i usuń to co znalazł program. Jak to nie pomoże pomyślimy dalej.


(Mzsowka) #3

Log z AdwCleaner: http://wklej.to/BRG5p

Nie bardzo wiem, co mogłabym tu usunąc. Wydaje się, że wszystko jest ok.

Już kilkakrotnie dzisiejszej nocy używałam funkcji USUŃ w Cleanerze. Za każdym razem przed wyświetleniem raportu pojawiał mi się komunikat, że "nieznany użytkownik blokuje dostęp", ale dokument otwierał się w edytorze. Problemem jest znaczne spowolnienie pracy komputera. Po restarcie pracuje normalnie przez 3 minuty, a potem zaczyna zwalniać do tego stopnia, że otwierania okna przegladarki czy jakiegokolwiek pliku trwa około 2 min. Próbowałam przeskanować system swoim ESETem Smart Security, ale po godzinnym scanowaniu zawiesił się po sprawdzeniu 12% zawartości jednego z dysków.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Usuń.


(Mzsowka) #5

Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, ale niestety problem pozostał nadal nierozwiązany. Podaję log z AdwCleaner'a:

http://wklej.to/atcxZ

Tym razem również pojawiła się informacja o blokadzie otwarcia pliku przez nieznanego użytkownika.


(Acorus) #6

Pokaż nowy OTL.txt


(Mzsowka) #7

Musiałam pobrać jeszcze raz OTL, gdyż podczas wykomywania sprzątania został automatycznie usunięty. Zatem log jest z nowego scanu

OTL.Txt: http://wklej.to/8EFr5

Extras.Txt: http://wklej.to/FXOD6


(Acorus) #8

Usuń wszystkie skróty przeglądarek z Pulpitu / Menu Start / Paska zadań. Utwórz nowe skróty ręcznie.


(Mzsowka) #9

Ok. Zrobione. Wydaje się, że problem został rozwiązany. Chciałam zrobić scan moim Esetem, ale zawiesza się. Spróbuję jeszcze raz. Dziękuję bardzo za pomoc.


(Acorus) #10

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa "Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje."


(Mzsowka) #11

Wszystko wyszło ok. Wklejam log:

http://wklej.to/dxGN7

Dziękuję. Spróbuję zrobić scan ESETem. Mam nadzieję, że nie będzie się już zawieszał.


(Acorus) #12

Jeżeli Malwarebytes nic nie znalazł to skanowanie Esetem nie jest potrzebne.


(Mzsowka) #13

Jest to dla mnie także jednoznaczne. Chcę tylko sprawdzić działanie mojego antywirusa, gdyż od wczoraj dwukrotnie usiłowałam zrobić nim scan systemu, ale zawieszał się najpierw po zeskanowaniu 12% zawartości, a potem przy 46%. teraz jest w trakcie scanowania. Przez prawie 2,5 godziny sprawdził zaledwie 42% zawartości dysku C, ale przynajmniej się jeszcze nie zaciął. Nigdy wcześniej tak długo to nie trwało. Jeśli znów się zawiesi, spróbuję go ponownie zainstalować. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.