QWERTY czyli tani telefon do SMS

Witam po raz kolejny.

Chciałbym zmienić swoją NOKIĘ 5220 na telefon który bardziej mi się przyda, mianowicie chodzi mi o telefon głównie do SMS i dzwonienia (z naciskiem jednak na sms) dlatego najbardziej zależy mi na pełnej klawiaturze QWERTY (chodzi o klawiaturę a nie ekran dotykowy). Cena jaka mnie interesuje to ok 300 zł lub niewiele ponad to (skończyły się czasy kiedy na tel wydawało się ponad 600 - po co…?), niekoniecznie system operacyjny (jakieś uprzedzenie po SE P990i i starej Nokii z Symbianem), bo nie zamierzam się w niego zagłębiać - nie mam takiej potrzeby…

Modele które zwróciły moją uwagę to:

Nokia 6822

Nokia E61

LG KS360 (Etna)

LG GW300 (Etna II)

Jeśli ktoś miał kontakt z tymi modelami to mile widziana opinia, poza tym z góry dziękuję za przykłady innych modeli.

P.S. Jeśli SIM-LOCK to Plus

P.P.S. Raczej nie interesuje mnie NOKIA 5510 :smiley:

Co ty chcesz od Nokii 5510 - zajefajny telefon był. Nigdy się nie wieszał zawsze chodził i do tego muzykę odtwarzał! Wiesz jaki to był szpan na tamte czasy…?

Ja też uprzedziłbym się do OS-ów używając tego czegoś. :smiley:

Poza tym z tego zestawu brałbym Nokię E61 - jednak ma ten OS - Symbian S60 v3 - na pewno będzie lepszy od przestarzałego UIQ w P990i i starych wersji Symbiana. Poza tym ma Wi-Fi - to może się niekiedy naprawdę przydać - nawet, gdy teraz tego nie przewidujesz. Odnośnie klawiatury - co prawda pisałem tylko na Nokii E71, ale to prawie to samo (ten drugi ma lepszą jakość obudowy) to było całkiem całkiem. Jakby się do tego przyzwyczaić, to na pewno pisałoby się szybko.

W sumie za te pieniądze jakiegoś wielkiego wyboru nie ma - co prawda osiągalne jest też urządzenie z WM, ale będą to “klocki”, więc może lepiej nie. Moim zdaniem E61 spełni twoje oczekiwania.

pomyśl nad 9500… raz obserwowałem aukcję i poszła za 100zł ale są w lepszych stanach i w 300zł się lekko zmieścisz… sms się pisze bajecznie, mam 9300 to wiem :wink: nawet nie musiałem się przyzwyczajać :stuck_out_tongue:

A jakieś opinie na temat LG (w szczególności ETNA II)? Wiem że w “jedynce” soft mulił a zastanawiam się jak jest w drugiej wersji, nigdy nie miałem LG i nie wiem czego się spodziewać po tych fonach. Co do 9500 to chyba trochę za duża jest, chyba wolałbym E61 - wiem że też mała nie jest.

to się tak wydaje, wielkościowo jest podobna do n-gage cls, nie jest ogromna :wink: wiem bo też mi się wydawało że jest duża ale jest całkiem kompaktowa i ma wygodną QWERTY… no i oszczędza się bateria bo dzwonić i pisać sms można z zamkniętym ekranem nie wiem jak z 9500 ale w 9300 dali pod przednią klawiaturkę tylko 2 diody (w sumie wszystko widać i oszczędza się bateria :stuck_out_tongue: )

jak tani telefon to całkiem fajny (jeśli chodzi o wygląd) jest LG KS360

Najbardziej skłaniałbym się w stronę ETNY II. Tylko czy LG mnie nie zawiedzie?

albo możesz się ozjeżeć za blackberry, który za oceanem jest bardzo ceniony

Nie chciałbym mieć problemu z ewentualnym serwisem a nie wiem jak jest z BB u nas…

powiem że cienko… ale to porządne telefony no ale zawsze może coś nawalić…

jak będziesz miał po drodze jakieś serwisy to możesz zawsze zapytać :wink:

Tak mi się wydawało a w okolicznych serwisach chyba nigdy nie widziałem żadnego BB…

Musi być jakiś serwis BB, teraz era reklamuje BB w TV więc jak by nie było serwisu BB to by telefon chyba na polski rynek nie wszedł…

LG KS360 to przyzwoity sprzęt. Kumpel posiada więc prawie codziennie mam z tym telefonem do czynienia :wink: Ma już kilka miesięcy, bateria w porządku, bezawaryjny jak do tej pory. I cena zachęca.

Jakby miał Wifi sam bym go kupił.