R7770 - XFX czy Gigabyte?

Nadszedł piękny dzień kiedy muszę zamówić kartę graficzną. Po ustaleniu w pierwszym wątku że moja się spaliła (będę tęsknił… :frowning: )i po zdecydowaniu się na Radeona 7770 w drugim wątku (cóż to była za dyskusja!) mam teraz problem odnoszący się do konkretnego modelu. Przejdę od razu do rzeczy:

http://www.komputronik.pl/product/153369/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_XFX_1GB_HDMI_DVI_miniDP_PCI_E_Aluminium_Cooler_Core_Ed_.html

http://www.sferis.pl/produkt/52726-gigabyte-amd-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1050-4500-wer-oc-overclock.html

Wersja z XFX wygląda po prostu ładniej, z tego co się naczytałem to radiator jest cichszy a i wyposażenie w pudełku jest bogatsze. Karta jest jednak odrobinkę słabsza od wersji z Gigabyte (chociaż to może być plus, ale o tym przy wersji Gigabyte napiszę) i wygląda na to że gwarancja jest tylko 24 miesiące.

Wersja z Gigabyte jest szybsza, ale wiem że to V2 - ich pierwsza wersja V1 była tak wyśrubowana że się zawieszała pod obciążeniem bo elektronika nie dawała rady i trochę się boję podobnych akcji w V2 tym bardziej że trafiłem na wpisy że BIOS jest niestabilny i trzeba aktualizować. Dużym plusem jest dla GB to że gwarancja wynosi 36 miesięcy. Z minusów dla mnie to karta jest brzydka wizualnie (z drugiej strony wielkiego znaczenia to nie ma), podobno bardzo głośna nawet w spoczynku, zawartość pudełka biedna.

Kupić chcę koniecznie w Sferisie albo Komputroniku bo oba mam blisko i mogę łatwo kwestie serwisowe załatwić, a żę cena jest BARDZO zbliżona to to 10zł różnicy jest żadnym argumentem… Nie za bardzo mam odniesienie do XFX bo nigdy nic od nich ze sprzętu nie miałem - z Gigabyte mam płytę główna i jestem zadowolony, ale raczej nie jest to odnośnik do karty graficznej.

No i tu pytanie do Was - którą jutro zamówić bo jutro (w niedzielę) muszę podjąć decyzję. Zastanawiam się DEFINITYWNIE nad tymi dwoma modelami i inne raczej w grę nie wchodzą… HELP! !!

Bierz Radeon 7770 XFX moim zdaniem o wiele lepsze chłodzenie.

Ostatnio montowałem na święta klientowi XFX i mogę szczerze polecić nie ma się czego czepiać :slight_smile:

w gtx660 gigabyte windforce chłodzenie niesłyszalne nawet w odległości 10cm a karta zimna :slight_smile: