R9 390 a RX480, co lepsze?

Witam,

tak jak w temacie. Widziałem porównanie tych kart i wygląda na to że R9 390 nadal miażdży wydajnością wiele kart w tym RX480, chociażby magistrala i przepustowość(ponad 380GB/s w R9 390 no i 512bit). Czy ktoś potrafi sensownie uargumentować wybór którejś z tych kart? Dodatkowo zapytam, czy ktoś ma pojęcie na temat dostępności 390-tek? Zauważyłem że praktycznie nigdzie już nie można ich dostać, co się z nimi dzieje?

 

Pozdrawiam. :slight_smile:

co do dostępności to pewnie leżaki magazynowe się kończą bądź skończyły, a głownie różnica polega na nowym procesie technologicznym i związanym z tym zmniejszonym (i to dużo) poborem mocy i innymi usprawnieniami (nowa generacja HDMI i Display Port, brak obecności DVI-D w referencie i DVI-I/VGA we wszystkich kartach), jeżeli cię nie obchodzi pobór prądu i kultura pracy bierz r9 390, jak chcesz mieć chłodniejszą kartę z mniejszym poborem mocy i wydajnością bierz RX 480 :slight_smile: monitor ze złączem analogowym też by tu grał dużą rolę w tym przypadku. I jeszcze dodałbym dłuższy support sterowników RX480 względem R9 390. 

Ok. Fajnie opisane. Co do poboru mocy to faktycznie RX480 jest bardzo lekka pod tym względem. Wracając do pytania odnośnie dostępności R9 390, czy to oznacza że już ich nie będzie?Szczerze mówiąc kartę zostawiłem na koniec i chciałbym właśnie ją(w niektórych grach różnica na ultra pomiędzy nią a RX480 wynosi nawet do 30FPS, to bardzo dużo).

wraz z wejściem nowej serii Radeonów stare przestają być produkowane to normalna kolej rzeczy i starych kart zaczyna z czasem ubywać aż wkońcu nowej nie dostaniesz. Aż tak wielka jest różnica między nimi? myślałem że wydajnością będą zbliżone bo RX480 porównuje się mniej-więcej do GTX 970 tak samo R9 390. tutaj masz test tych kart 

 

Między 480 a 390 wybrać powinieneś 480tkę.
Będą gry gdzie 390tka będzie przodem ale sumarycznie i tak lepiej wypadnie 480, która z czasem będzie tylko zyskiwać na wydajności… No i do tego mniejszy pobór prądu.