R9550 ---> do jakiej wartosci mozna podkrecac bez obawy?

Możesz go oczywiście załadować, najlepiej przed uruchomieniem gry.

Najlepszy sposób na podkręcanie to podkręcanie stopniowe, o ok. 5-10 mhz. Potem uruchamiasz np. 3dmarka i sprawdzasz, czy nie ma artefaktów - czyli inaczej zniekształceń, jakichś dziwnych pasków.

Możesz ładować różne profile wg potrzeb.

Pytanie retoryczne czy po podkreceniu i uszkodzeniu karty trace gwarancję ?

Tak.

Chyba, że Ci się uda ją oddać na gwarancji, ale będą problemy.

Najlepiej zamontuj wiatraczek na kartę, jeśli nie masz, i podkręcaj ostrożnie, bez przesadu.

Po podręceniu nie tracisz, ale zawsze jest jakieś ryzyko uszkodzenia, mówię teoretycznie…

dobra to lepiej się zabezpiecze wiatraczek na GPU i radiatorki firmowe na MEM, bo jak wiadomo “Mądry polak po szkodzie”.

wybierasz interesujacy cie profil i w tym samym oknie masz load selected progile at startup …i to wszystko .

oczywiscie

Nie wszystko bedzie ok .

Tylko jestem ciekawy jak Ci z serwisu dowiedzą się że grafa była kręcona ??

dobre pyatnie, no chyba ze nie przestawimy zegarów na orgnialne wartości bo jak damy im karte z podkręconymi zegarami to sparawdza to bez problemu :slight_smile:

Złączono Posta : 02.07.2005 (Sob) 16:02

mam problem z 3d markiem 05 na drugiej grze (1 i 3 idą bez problemu) wywala mi błąd ze cos nie tak z DX. Mam zainstalowanego dx 9.0c co jest ?

daj screna .

tylko jest problem na 3 uruchomienia tylko raz mi sie pojwiło okenko z błedem :(. Ale jak tylko sie pojawi to dam screna.

a ile masz pkt w benchmarku 2005 ??

Oto ten bład

capture5qt.jpg

wpisz polecenie dxdiag i wtedy przetestuj czy wszystko z directem jest ok …

tak tez zrobiłem, dziwięk i obraz nie było żadnych problemów.

a moze przeinstaluj 3dmarka …

dobra jutro napisze czy dało skutek.

Nie są w stanie sprawdzić podkrecenia zegarów gdyż jest to przetaktowanie programowe działające tylko po załadowaniu systemu co innego gdybyś zmodyfkował bios karty ustawiając większe taktowanie a nastepnie go wczytał, sam niedawno przedobrzyłem z zegarami do tego stopnia że po restarcie kompa na ekranie nic nie było widać tylko same kwadraciki ,wystarczyło podczas startu kompa F8 i ostatnia dobra konfigóracja i wszysko wróciło do normy.

Zbych1 dzieki za to wyjaśnienie widac ze sie pomyliłem ale są osoby na tym forum co wyprowadzą z błedu. Dzieki.

moj radzio chodzi sobie na 200@378 :slight_smile: 400@525 :wink: to slabe wyniki, rekordy dochodza do 600mhz na rdzeniu i ponad 700 na pamieciach :wink: